HomeАвтосвітЕксперти розповіли, чи може синтетичне паливо замінити викопне у глобальному масштабі

Експерти розповіли, чи може синтетичне паливо замінити викопне у глобальному масштабі

Людська природа та фінансові міркування, мабуть, дві речі, які рухають суспільство вперед. Особливо це стосується вирішення світових проблем, таких як глобальне потепління. Електрифікація автомобілів робить і те, і інше, але порушує питання про те, чи було раннє рішення відмовитися від двигунів внутрішнього згоряння передчасним.

У цьому випадку найбільше потенційно втратить найбільші світові виробники нафти. Вони мають необхідний досвід та ресурси для буріння та видобутку нафтопродуктів, але не для інших джерел енергії. Тим не менш, ці виробники мають усі можливості для того, щоб інвестувати більше у вуглецево-нейтральне синтетичне паливо, яке можна пропонувати на існуючих заправних станціях без необхідності створення нової інфраструктури.

Експерти протягом багатьох років стверджували, що найшвидший спосіб скоротити шкідливі викиди (CO2) від транспорту — це перейти на стійке, вуглецево-нейтральне рідке синтетичне паливо, яке може працювати на існуючих транспортних засобах. Якби всі транспортні засоби у світі були заправлені паливом, синтезованим з органічних матеріалів, вже завтра весь CO2, отриманий з транспортного палива, майже зник би за одну ніч.

Volkswagen Group – один із виробників, який вже кілька десятиліть займається розробкою синтетичного палива. Особливо активною в цьому плані є компанія Porsche, яка планує використовувати таке паливо в гоночному проекті. У чомусь подібному зацікавлена ​​і Mazda, яка з минулого року входить до складу eFuel Alliance — асоціації, що прагне розвитку синтетичного палива.

Експерти розповіли, чи може синтетичне паливо замінити викопне у глобальному масштабі

Як і Porsche, японська компанія також використовуватиме гоночну трасу для розробки та просування використання синтетичного палива. У випадку з Mazda у гонках використовуватиметься 1,5-літровий двигун Skyactiv-D (дизельний, а не бензиновий). Він встановлюється на Mazda2, що працює на Susteo – синтетичному паливі, що постачається партнером Euglena. Сировиною, необхідною для її виробництва, є використаний кулінарний жир (90%) з олією та жиром, витягнутим із мікроводоростей, званих евгленами.

Використання рослинної олії не означає, що транспортні засоби їздять із запахом риби та чіпсів. Це просто джерело стійких відходів біоматеріалу, яке можна перетворити на синтетичний бензин або дизельне паливо. Він нейтральний по відношенню до CO2, тому що рослини, що використовуються для його виробництва, насичуються СО2 з атмосфери в міру свого зростання.

Однак мета полягає в тому, щоб повністю переключитися на водорості як джерело. Продукт можна вирощувати на непридатних для сільського господарства землях, тому він не конкурує із виробництвом продуктів харчування. Однак для заповнення світового споживання нафтопродуктів знадобляться величезні кількості. Щодня автомобільний транспорт використовує близько 1,3 мільярда галонів бензину та дизельного палива на день у всьому світі, а для олії ця цифра досягне 140 мільярдів галонів. І досягнення такого обсягу може бути проблемою.

Свіжі новини

Схожі новини