HomeТехнологіїНімці «змінюють правила гри» завдяки інноваційним двигунам та інтелектуальній підвісці

Німці «змінюють правила гри» завдяки інноваційним двигунам та інтелектуальній підвісці

Німецький виробник запчастин та обладнання ZF розробляє нове сімейство потужних та компактних двигунів, високоефективних коробок передач та інтелектуальних амортизаторів підвіски, які мають значно покращити характеристики електромобілів наступного покоління.

Так, компанія ZF знаходиться в процесі розробки абсолютно нового двигуна ZF EVSys800, який повинен встановити стандарт щільності крутного моменту електромобілів в 70 Нм/кг, що на 30% краще, ніж поточні проекти.

«Цей двигун дуже легкий (80 кг) і водночас компактніший, незважаючи на те, що його максимальна номінальна потужність становить 402 к.с. – каже Оттмар Шарер, керівник відділу електромобільності ZF.

Інноваційний електродвигун має пряме охолодження проводів, яке підтримує охолодження статора і використовує тепло, що відходить для живлення теплового насоса ZF TherMas. В результаті виробник стверджує, що EVSys800 може працювати протягом тривалих періодів часу на 75% своєї пікової потужності.

Німці «змінюють правила гри» завдяки інноваційним двигунам та інтелектуальній підвісці

Ще однією особливістю інноваційної електричної трансмісії ZF третього покоління є нова планетарна співвісна коробка передач. За даними ZF, він оснащений мотор-редуктором та диференціалом, а також дуже тихий завдяки оптимізованій акустиці конструкції.

ZF також розробила нову інтелектуальну систему підвіски, яка інтегрується з електродвигуном та його компонентами під керуванням централізованого програмного забезпечення, яке ZF називає Cubix чи Chassis 2.0. Фактично це вбудований суперкомп’ютер із рідинним охолодженням, здатний виконувати до 1500 тетраоперацій у другій (TOPS), цей пристрій інтегрований у шасі.

Німці «змінюють правила гри» завдяки інноваційним двигунам та інтелектуальній підвісці

Його багатоважільна передня підвіска ZF Easy Turn, на розробку якої пішло три роки, оснащена унікальною кареткою та шарнірним болтом і здатна повертати кермо більше ніж на 80 градусів у порівнянні зі стандартними 45 градусами. При цьому датчик на нижньому сферичному «шарнірі» вимірює точне відхилення переднього колеса, що дозволяє фіксувати докладну інформацію про дорожні умови – вибоїни або наїзди на бордюри.

За даними ZF, у майбутньому дані про дорожнє покриття накладатимуться на карти супутникової навігації через «хмарні» сервіси з метою попередження про нерівні дороги та надання водіям можливості вибирати більш оптимальний маршрут.

Свіжі новини

Схожі новини