HomeАвтосвітФінська компанія Nokian вирішила остаточно залишити російський ринок

Фінська компанія Nokian вирішила остаточно залишити російський ринок

Фінський виробник автомобільних шин Nokian Tyres ухвалив рішення остаточно піти з російського ринку через війну Росії з Україною та тиск санкцій. У другому кварталі поточного року концерн зафіксував знецінення російських активів у розмірі 300 мільйонів євро. Поки керівництво не прийняло остаточного рішення, яким саме чином розвиватиметься доля заводу у Всеволожську, однак у компанії пообіцяли при виході з ринку дотриматися прав працівників і законодавства країни.

Президент і головний виконавчий директор Nokian Tyres Юкка Моїсіо зазначив, що компанії таке рішення далося вкрай нелегко, оскільки в російському підрозділі Nokian вважалося близько 1,6 тисяч співробітників. Крім того, за 17 років роботи на російському ринку у концерну з’явилися свої постійні клієнти та постачальники, відносини з якими вибудовувалися довгі роки.

Компанія почала працювати в Росії в 2005 році, а минулого року близько 80 відсотків від загального обсягу шин Nokian було вироблено саме в Росії. Однак на тлі останніх подій фінська марка вирішила зосередити зусилля на розвитку заводів у Фінляндії та США, а також інвестувати у нові потужності у Європі.

Раніше стало відомо, що французький виробник шин Michelin вирішив передати свою діяльність у Росії локальній компанії, яка не матиме до початкової марки жодного відношення. Компанія призупинила роботу ще близько трьох місяців тому, проте досі так і не знайшла способу відновити виробництво.

Свіжі новини

Схожі новини