HomeАвтосвітКриптовалюта: плюси і мінуси

Криптовалюта: плюси і мінуси

Різновидів криптовалюти зараз дуже багато. Вона начасі популярна. Люди з кожним роком все менше довіряють фіатним грошам, шукають інші варіанти зберігання та накопичення капіталу. Які криптовалюти види існують? Їх всього три, треба розглянути їх більш докладно. Поки ще цифрові монети не витіснили традиційні фіатні гроші і не замінили їх у якості засобу для платежів. Однак в деяких сферах вони вже проявляють себе краще фіату.

Які існують криптовалюти види

Найбільш популярні – це альткоїни, стейблкоїни та біткоїни. Раніше за всіх з’явилися біткоїни. Вони регулюють увесь ринок крипти. Вся інша криптовалюта крім біткоїнів називається альткоїнами, серед яких є стейблкоїни. Саме різні криптовалюти види дають змогу їм конкурувати між собою.

Якщо хтось досі не знає, то крипта це електрона валюта, у якої немає фізичного виразу. Головна відмінність крипти від фіатних грошей — її анонімність. Жоден банк її не регулює, як і інші державні органи. Багато хто замислюється над питанням: криптовалюта що це — засіб розрахунку або заробітку? Можна розглядати її й так, і інакше. Хтось на крипті заробляє, а хтось нею розраховується.

Історія криптовалюти та її переваги

Зацікавленість у віртуальних активах показує рівень капіталізації. Віртуальні гроші існують з 2008 року, коли їх винайшов та створив Сатоші Накамото. Саме він розробив та запустив мережу Біткоїн. З цього моменту світ змінився, з’явилися прихильники цифрових активів. Цінність крипти залежить від довіри до неї людей. Сама історія криптовалюти та її виникнення дуже темна. Достеменно на сьогодні невідомо, хто такий Сатоші Накамото і чи існував він насправді.

До головних переваг крипти відносять такі:

  • децентралізація — криптовалюта заснована на блокчейні, мережу контролюють самі учасники, майнери перевіряють транзакції і створюють нові блоки;
  • анонімність — не треба вказувати під час здійснення транзакції особисту інформацію, щоб перевести монети іншому користувачу, достатньо знати адресу гаманця (дані про транзакції знаходяться у мережі);
  • низька вартість переводів — можливості криптовалюти не залежать від країни, відстані, транзакції здійснити можна будь-де, вони обслуговуються майнерами, за що останні отримують винагороду від користувачів;
  • великі можливості для інвестування — низький поріг входження на ринок дозволяє працювати і отримувати прибуток кожному, у кого є доступ до інтернету і капітал.

Саме купівля криптовалюти дозволяє заробляти на неї. Яка ж з різновидів найбільш прибуткова? Адже в неї інвестують, щоб примножити свій капітал. Річ у тому, що не існує конкретної і однозначної відповіді на це запитання. Все залежить від параметрів та потреб інвестора. Купити криптовалюту можна на біржах, в обмінниках та на кредитних платформах. Найбільша європейська біржа криптовалют – це White BIT. Купувати крипту потрібно у перевірених джерел, щоб мінімізувати ризики та не натрапити на шахраїв.

Свіжі новини

Схожі новини