HomeАвтосвітНа виставці в Дубай запустять у небо літаючий автомобіль

На виставці в Дубай запустять у небо літаючий автомобіль

У Дубай на виставці Gitex Global 2022 відбудеться перший запуск літаючого електроавтомобіля eVTOL X2, створеного провідною технологічною компанією Xpeng.

Авангардний двомісний літаючий автомобіль з вертикальним зльотом та посадкою оснащений інтелектуальною системою керування польотом, тому може літати автономно.

Він не виробляє викидів вуглекислого газу, може переміщатися у міській забудові та на малих висотах, а максимальна швидкість польоту становить 130 км/год.

Виставка Gitex Global 2022 пройде з 10 до 14 жовтня у Центрі міжнародної торгівлі Дубай (DWTC). Це найбільший технологічний захід у світі, у ньому братимуть участь понад 5000 компаній. Організатори очікують понад 100 тисяч відвідувачів із 170 країн світу.

У вересні уряд Об’єднаних Арабських Еміратів погодив порядок тимчасового ліцензування для експлуатації вантажних електричних літаків. Так, тимчасову ліцензію отримав перший у регіоні вантажний літак, який працює на чистій електроенергії, без карбонового сліду.

Згідно з новим дослідженням, проведеним консалтинговою компанією Research and Markets, до 2030 року світовий сектор електричних літаків зросте на 14% – до US$ 20 млрд з нинішніх US$ 6 млрд. В даний час ведеться активна розробка компонентів нових електролітаків і впроваджуються технології для переходу до використання більш екологічних видів повітряного транспорту.

У жовтні 2021 року Об’єднані Арабські Емірати поставили собі амбітну мету – повністю відмовитися від вуглецевих викидів до 2050 року. На досягнення цієї мети буде виділено US$160 млрд.

Свіжі новини

Схожі новини