HomeАвтосвітПлани Lancia та відкритий Maserati

Плани Lancia та відкритий Maserati

Lancia: три новинки у найближчі 6 років

Італійська марка Lancia оприлюднила план розвитку на найближчі роки.

Зараз під цим уславленим у минулому брендом, що входить до концерну Stellantis, випускають лише немолодий хетчбек Ypsilon, який продається лише в Італії. Проте обсяг збуту добрий: минулого року Lancia Ypsilon розійшлася тиражем 44 тис. штук.

У глобальній стратегії Stellantis марка Lancia разом з Alfa Romeo та DS утворює преміум-підрозділ. Стратегія передбачає три моделі, і першою у 2024 році з’явиться Ypsilon нового покоління – хетчбек завдовжки близько чотирьох метрів, у якого заплановані лише гібридні та електричні модифікації. Це буде остання Lancia із двигуном внутрішнього згоряння: всі наступні моделі плануються лише електричними, та й гібрид протримається лише до 2028 року.

2026-го з’явиться Lancia Aurelia. Цю історичну назву компанія не використала з 1958 року. Раніше це були стильні легковики, включаючи кабріолети, але нова Aurelia має стати кросовером завдовжки 4,6 м, який буде флагманом бренду.

На 2028 рік призначено відродження легендарного хетчбека Lancia Delta. Заявлено, що автомобіль довжиною 4,4 м матиме мускулистий дизайн, тому не виключена стилізація найпершої Delta 1970-х років.

Стиль майбутніх Lancia займеться шеф-дизайнер європейської частини альянсу Stellantis Жан-П’єр Плуе. Обіцяно широке використання вторинної сировини, у тому числі в обробці інтер’єру. Також заявлений якийсь помічник під назвою S.A.L.A. (Sound Air Light Augmented) – комплексна система управління мікрокліматом, звуком та світлом у салоні, яка активується однією кнопкою.

З новими моделями Lancia планує вийти за межі Італії. Продажі в інших країнах було згорнуто у 2014-2015 роках, але зараз намічено відкриття 100 дилерських центрів у 60 містах Європи. Пріоритет відданий Франції, Німеччині, Іспанії, Бельгії та Нідерландам. При цьому половина продажів здійснюватиметься онлайн.

Плани Lancia та відкритий Maserati

Maserati: небо над головою

Maserati представила відкриту версію свого середньомоторного суперкара MC20 – Cielo (небо по-італійськи). Причому споглядати небеса над головою сідоки зможуть не лише з прибраним дахом. Її жорстка панель має електрохромне скло, прозорість якого можна змінювати.

Сервопривід опускає або піднімає дах лише за 12 секунд. Родстер має оригінальний задній обтічник із двома «горбами» за головами водія та пасажира, а також окреме заднє скло, яке висувається вертикально за сидіннями.

Плани Lancia та відкритий Maserati

В основі MC20 Cielo такий же вуглепластиковий монокок, як і у базового купе, який є жорсткою «ванною» і спочатку позбавлений силових елементів вище пояса. Тому для родстера інженерам не довелося додатково посилювати кузов розтяжками. Збережено і конструкцію підйомних дверей. У результаті Cielo поважшав лише на 65 кг.

Плани Lancia та відкритий Maserati

Технічно обидві модифікації ідентичні. Двигун Nettuno V6 3.0 бітурбо розвиває 630 к.с. та 730 Нм. У трансмісії – 8-швидкісний «робот» з двома зчепленнями і задній привід з диференціалом, що самоблокується. Максимальна швидкість відкритої версії знизилася до 320 км/год (у купе – 325 км/год), а час розгону до «сотні» поки не оголошено (у купе – 2,9 секунди).

Плани Lancia та відкритий Maserati

Першими на продаж надійдуть родстери у виконанні Prima Serie Launch Edition. Воно відрізняється кольором кузова Acquamarina, оздобленням інтер’єру «крижаного» відтінку та золотистим декором. Вітальна серія включатиме 60 екземплярів. За відкритим MC20 Cielo очікується електричний MC20 Folgore.

Свіжі новини

Схожі новини