HomeАвтосвітПодорож автомобілем по пустелі: Що подивитися, необхідні речі, табори

Подорож автомобілем по пустелі: Що подивитися, необхідні речі, табори

Пустеля Гобі розкинулася на території двох країн – Монголії та Китаю. Незважаючи на зростаючу популярність цього напряму і все більше туристів, поки що зарано говорити про розвинену туристичну інфраструктуру.

Готелі та кемпінги можна знайти вздовж головних доріг та поруч із найпопулярнішими пам’ятками. В Улан-Баторі та його передмістях, а також у стародавній столиці Монголії Харкоріні є де зупинитися, але чим глибше у пустелю, тим менше варіантів розміщення.

Найкращий спосіб пересування країною та пустелею — на позашляховиках. Хоча громадський транспорт існує і коштує дешево, далеко на ньому не поїдеш.

Є багато агентств, які спеціалізуються на незвичайних турах та пригодницькому туризмі, і якщо у вас немає потенційних супутників, туди і потрібно звертатися.

Подорож поодинці або навіть поїздка вчотирьох однією машиною — не варіант для Гобі з міркувань безпеки. У каравані має бути не менше двох транспортних засобів.

На додаток до похідного спорядження, одягу та їжі потрібно пам’ятати про важливість інших речей: необхідно взяти із собою ліки, багато води, запасні шини та паливо для автомобіля.

Корисно вивчити хоча б кілька найпоширеніших монгольських слів і фраз. Носіїв англійської в пустелі практично немає, і якщо у вас немає планів найняти місцевого гіда, обов’язково вивчіть такі слова, як «вода», «паливо», «туалет».

Усі карти та необхідні програми повинні бути завантажені для використання в автономному режимі. Попередньо з’ясуйте, як ними користуватися без інтернету, тому що хорошого мобільного зв’язку в пустелі може і не бути.

Найкращий час для відвідування пустелі Гобі — з квітня до середини червня, коли погода дозволяє комфортно розташуватися в кемпінгу.

Що подивитися?

Каньйон Хермен-Цав – каньйон протяжністю 20 км, який утворився з червоних глинистих порід у результаті ерозії. Висота скель досягає 200 м. У центрі каньйону знаходиться зелена оаза, невидима зверху. На початку ХХ століття там працювала палеонтологічна експедиція, що виявила безліч кістяків динозаврів та скам’янілих яєць. Пошуки таких артефактів продовжуються і досі.

Палаючі скелі (Баянзаг) – знамениті марсіанські пейзажі. Вони також були створені природою із червоного бруду. Це, мабуть, одне з найпопулярніших туристичних місць пустелі Гобі, і поблизу навіть можна знайти невеликі кемпінги. Поїздка від міста Булган складає всього 15 км, так що це хороший варіант для одноденної поїздки, якщо ви вважаєте за краще провести ніч ближче до цивілізації. Люди приїжджають сюди заради заходу сонця: у світлі заходу сонця ці види набувають воістину космічні фарби.

Хонгорін Елс – найвищі піщані дюни Гобі. У цій пустелі рідко можна побачити жовтий пісок. Гобі переважно складається з скелястих плато, а піщана частина становить трохи більше 3 відсотків його території. Тим паче цікаві ці золоті дюни. Піщані наноси тягнуться на 15-18 км, досягаючи 300 м заввишки. Дюни розташовані на території національного парку Гобі Гурвансайхан та межують із природним заповідником Гобі.

Ущелина Йолин-Ам знаходиться на околиці пустелі, і це відмінне місце для зміни перспективи: ущелина набагато прохолодніша за пустелю і вкрита снігом майже цілий рік. Долина розташована на висоті 2109 м і оточена вершинами висотою 2815 м. Це прекрасне місце для піших прогулянок або верхової їзди.

Табори та об’єкти

Рівень сервісу в Монголії з кожним роком стає дедалі кращим, і місця, де вчора не було дороги, сьогодні можуть мати як тротуари, так і готелі.

Уздовж основних асфальтованих доріг на півночі країни розташовані пристойні готелі, а у популярних туристичних місцях є майданчики для наметових таборів. В останніх немає зручностей: чекайте, що душа не буде зовсім, а туалет на вулиці.

Свіжі новини

Схожі новини