HomeАвтосвітЩоб не залежати від Росії, світові автоконцерни переходять із паладію на платину

Щоб не залежати від Росії, світові автоконцерни переходять із паладію на платину

Автовиробники активізують зусилля зі скорочення використання паладію та збільшення кількості платини через побоювання з приводу поставок паладію з Росії, заявила у понеділок Всесвітня рада з інвестицій у платину (WPIC).

На Росію зараз припадає близько 25-30% світових поставок паладію та близько 8-10% платини.

Немає жодних ознак того, що Росія збирається обмежити експорт паладію, але оскільки війна в Україні затягується, все більше компаній можуть бойкотувати російський метал, а уряди можуть запроваджувати обмеження, пише «Рейтер».

“Зусилля із заміни паладію різко зросли”, – сказав Тревор Реймонд, голова дослідницького відділу WPIC. «При цьому сума економії за такого переходу для автовиробника величезна. До цього додалися побоювання щодо доступності (паладію)».

При ціні близько 950 доларів за унцію (28,3 г) платина коштує приблизно вдвічі менше, ніж паладій. Автовиробники щорічно використовують близько 2,5-3 млн унцій платини та близько 8,5 млн унцій паладію.

Нагадаємо, що найбільшим попитом паладій користується в автомобільній промисловості, де його застосовують разом із платиною у каталізаторах. Паладій знаходить більше застосування в бензинових двигунах, платина – у дизельних.

Свіжі новини

Схожі новини