HomeАвтосвітВартість зарядки електромобілів на громадських зарядних станціях у Великій Британії підскочила на...

Вартість зарядки електромобілів на громадських зарядних станціях у Великій Британії підскочила на 42%

З травня вартість зарядки електромобіля від зарядної станції у Великобританії зросла майже на 10 фунтів стерлінгів ($10,82). Це сталося після різкого зростання цін на енергоносії після вторгнення Росії до України, повідомляє британська газета “Гардіан”, цитується BTA.

Підвищення оптових цін на газ та електроенергію в країні призвело до збільшення вартості зарядки середнього сімейного електромобіля на 42% до більш ніж 32 фунтів стерлінгів, згідно з аналізом британської компанії з обслуговування автомобілів RAC. Це на £9,60 більше, ніж у травні, і на £13,59 більше, ніж роком раніше.

Британський оператор швидких зарядних пристроїв Osprey викликав гнів своїх клієнтів, заявивши на початку місяця, що підвищить ціну на свої зарядні пристрої до 1 фунта стерлінгів за кіловат-годину електроенергії. Це значне збільшення порівняно з попередньою ціною 66 пенсів за кіловат-годину.

Середня вартість однієї кіловат-години електроенергії для швидкого заряджання в цій країні становить 63,29 пенса, повідомили в RCA.

Проте деякі компанії стягують із клієнтів значно більше. Американський виробник електромобілів Tesla, який має найбільшу мережу швидкої зарядки після відкриття її частини для всіх марок автомобілів у травні, стягує 77 пенсів за кіловат-годину з водіїв, що заряджають моделі інших автокомпаній. “InstaVolt”, друга за величиною в країні мережа швидкої зарядки, стягує 66 пенсів за кіловат-годину на своїх зарядних станціях, згідно з даними компанії ZapMap.

Великобританія планує заборонити продаж нових автомобілів, що працюють на викопному паливі, після 2035 року. Однак багато хто в цьому секторі висловлює стурбованість з приводу бар’єрів, які заважають деяким людям перейти зі звичайних автомобілів на електромобілі. Вартість та доступність громадських зарядних пристроїв є ключовими питаннями, особливо у містах.

Свіжі новини

Схожі новини