HomeАвтосвітВиробники електромобілів зіткнулися із новою проблемою

Виробники електромобілів зіткнулися із новою проблемою

Перегони між виробниками переходять у нову область – електрифікацію автопарку в Європі та в усьому світі. Це робить ринок акумуляторів для електромобілів однією з головних проблем, з якими стикається галузь найближчими роками. Відповідно, швидко зростає кількість акумуляторних заводів та перших інфраструктурних проектів з переробки літію для промислового використання.

Проте виробники електромобілів зіткнулися з новою серйозною проблемою, наслідки якої можуть бути непередбачуваними. Європейська комісія зараз розглядає директиву, спрямовану на класифікацію трьох солей літію як токсичних речовин. Це карбонат літію, гідроксид літію та хлорид літію, які можуть бути класифіковані як токсичні продукти категорії 1А та вважаються потенційно небезпечними для фертильності та можуть викликати проблеми зростання плоду, а також дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні.

Ці ризики оцінюються Європейським хімічним агентством (ECHA) на пропозицію Французького агентства з безпеки здоров’я (ANSES). До кінця року очікується рішення, яке за потреби може бути затверджено Європейською комісією. І це те, чого явно бояться гравці літієвої промисловості та, у більш загальному плані, виробники акумуляторів та електромобілів.

“Якщо три солі літію підуть цим шляхом, це може мати серйозні непередбачені наслідки, поставивши під сумнів довгострокову життєздатність літію, що виробляється, очищається, використовуваного і переробляється в Європейському союзі”, – сказав Роланд Чавас, генеральний секретар асоціації Lithium Producers.

Свіжі новини

Схожі новини