HomeЛайфхакиВодіям нагадали, що потрібно пам'ятати пересуваючись на авто у спеку

Водіям нагадали, що потрібно пам’ятати пересуваючись на авто у спеку

Спека погано переносить і автомобіль і його власник. У машини вигоряють пластикові елементи, перегрівається двигун і навіть можуть відмовити гальма. Духота піднімається тиск у водія, порушується процес теплообміну, виникає сонливість. Щоб скоротити негативні наслідки впливу високих температур, слід дотримуватись певних правил.

Автомобіль потрібно правильно паркувати, бажано ставити машину у тінь. Але якщо такого місця знайти не вдалося, вберегти авто від перегріву допоможе світлозахисний екран, чохол для кермового колеса. У спекотний день не бажано перебувати за кермом довго, при перших нездужаннях потрібно зупинитися, охолодити салон, пройтися пішки. Продовжувати рух у такому стані ризиковано.

Водіям нагадали, що потрібно пам'ятати пересуваючись на авто у спеку

Салон авто необхідно охолодити перед поїздкою. У кожному сучасному автомобілі є кондиціонер. Перед тим, як сісти в нагрітий салон, необхідно провітрити його, відкривши двері і вікна, після чого включити кондиціонер. Таким чином, можна уникнути утворення тріщин у ущільнювачах скла. У машині має бути не більше ніж на 5 градусів прохолодніше, ніж на вулиці.

У спеку багато рідини потрібно як водію, і машині. У спекотну погоду водій та його пасажири повинні пити більше води, це може бути звичайна вода, зелений чай чи морс.

Брудний кузов нагрівається швидше, тому його доведеться частіше мити, але робити це краще рано-вранці або ввечері.

Під дією спеки рідина з акумулятора випаровуватиметься швидше. Потрібно стежити за станом електроліту.

Охолодна рідина в спеку перегрівається, з-під капота може піти пара. Не варто поспішати відкривати його, оскільки виникає ризик отримати опік. Відкрити капот буде безпечніше через 10 хвилин після зупинки. У такому стані машину залишають на півгодини, щоб рідина повністю вичахла. Потім в бачок доливають необхідну кількість води або рідини, що охолоджує. Для проведення процедури краще одягнути рукавички. Під час поїздки слід стежити за температурою антифризу, якщо вона наближається до червоної зони, то потрібно відкрити вікна, система охолодження отримає додаткове обдування. Необхідно також стежити за температурою двигуна.

Водіям нагадали, що потрібно пам'ятати пересуваючись на авто у спеку

У спеку асфальт покривається невидимою оку маслянистою рідиною, дорожнє покриття стає слизьким, гальмівний шлях збільшується. Тому від швидкісних поїздок у літню спеку краще відмовитися. До того ж, водій ризикує бути засліпленим блиском сонця від зустрічних авто, а це створить додатковий ризик аварійної ситуації.

Перед настанням літньої спеки слід перевірити гальмівну рідину. Температура кипіння повинна відповідати рекомендованим виробникам параметрам. Згодом рідина втрачає свої властивості, а від неї залежить надійна робота гальмівної системи. Водій повинен уникати різких гальмуваннь, щоб не перегрівалися колодки. Інакше вони менш ефективно стикатимуться з гальмівним диском.

Водіям нагадали, що потрібно пам'ятати пересуваючись на авто у спеку

Паливо в бак не потрібно наливати під зав’язку, у спеку воно розширюється і може вилитися через горловину, з’являється ризик займання та інші проблеми.

Нарешті, дуже важливо контролювати тиск у шинах, щоб не допустити розриву покришки у спеку. Варто пам’ятати, що знижений тиск призведе до підвищеного нагрівання гуми. Регулювати тиск слід тільки в шинах, що охолонули.

Свіжі новини

Схожі новини