HomeСтатистикаЯкість нових автомобілів у світі за рік впала на 11% - дослідження

Якість нових автомобілів у світі за рік впала на 11% – дослідження

Якість нових автомобілів за рік знизилася на 11% на тлі дефіциту компонентів, проблем з поставками та перебоїв у світовій торгівлі, випливає з результатів дослідження Initial Quality Study, що щорічно проводиться JD. Power.

Лідерами рейтингу за якістю серед нових автомобілів стали Buick, Dodge та Chevrolet, тоді як в аутсайдерах опинилися Volvo, Chrysler та Polestar. Кількість проблем із автомобілями, у свою чергу, досягла рекордного максимуму за 36-річну історію дослідження. Це пов’язано з перебоями у виробництві, включаючи дефіцит мікросхем, та проблем із нестачею персоналу.

«Я знав, що цього року ми зіткнемося з труднощами через всі проблеми в ланцюжках поставок та інше. Але я не думав, що це буде наш найгірший рік. Ніколи раніше ми не спостерігали погіршення якості на 11%», – сказав директор глобального автомобільного підрозділу JD. Power Девід Амодео в інтерв’ю CNBC.

Американський General Motors Co. (GM) зуміла покращити якість багатьох своїх моделей, внаслідок чого її підрозділ Buick виявився лідером у списку автомобільних компаній за якістю машин, тоді як минулого року він займав лише 12 місце. Автомобілі Genesis південнокорейської Hyundai Motor стали лідерами сегменту преміальних транспортних засобів. Однією з проблем для більшості автовиробників залишилися неполадки з розважальними системами та мобільними програмами. Найбільша кількість проблем у цьому сегменті була пов’язана з Android Auto від Google та CarPlay від Apple Inc., які повинні транслювати на екран автомобіля програми зі смартфонів – наприклад, карти.

Рейтинг J.D. Power ґрунтується на відповідях споживачів, які купили або взяли в лізинг моделі автомобілів цього року. Вони відповідали на запитання протягом перших 90 днів експлуатації транспортних засобів. Компанія проаналізувала відповіді щодо 84 тис. 165 куплених чи взятих у лізинг автомобілів 2022 року випуску. У поточному році опитування відбувалося у період з лютого по травень. J.D. Power підготувала 223 питання у дев’яти категоріях. Цього року до дослідження вперше було включено електромобілі Tesla, проте компанія не надала JD. Power доступ до даних власників у зв’язку з чим не могла претендувати на рейтингові місця.

Свіжі новини

Схожі новини