HomeАвторинокЕксперти очікують, що уживані автомобілі збережуть свої високі ціни ще як мінімум...

Експерти очікують, що уживані автомобілі збережуть свої високі ціни ще як мінімум 3 роки

Ціни на старі автомобілі перестали зростати, але це не означає, що ринок для них знаходиться на межі колапсу, що зробить їх дешевшими. Про це попереджає Тайсон Джоміні, віце-президент за даними та аналітики організації із захисту прав споживачів JD Power. Експерт повідомив Automotive News, що обмеження поставок, що продовжуються, що обмежують надходження нових автомобілів, призведуть до виснаження запасів старих автомобілів в найближчі роки.

“Якби автовиробники могли виробляти автомобілі, як вони це робили в 2018 році, до того, як пандемія COVID-19 змусила виробників чіпів змінити пріоритети, а інших постачальників закрити заводи, розрив у продажах можна було б досить швидко ліквідувати” — рішуче заявляє Джоміні.

Аналітик зазначає, що ціни на старі автомобілі перестали зростати, як це було в 2021 році, коли середня ціна автомобіля на деяких ринках майже подвоїлася. Після цього, однак, фіксується мінімальне зниження, яке вже припинилося.

Джоміні очікує, що ціни на вживані автомобілі залишаться стабільними, оскільки, як і раніше, відчувається брак нових автомобілів. На думку експерта, ця тенденція збережеться як мінімум до 2025 року, зачіпаючи в основному автомобілі, у яких закінчується термін оренди, і вони надходять на ринок автомобілів, що були у використанні. Раніше це була вигідна угода, тому що ви могли купити трирічну машину, термін оренди якої минув, і власник обміняв її на нову. Проте такі пропозиції нині рідкість.

«Це означає, що цінова знижка зникне, і ринок таких автомобілів не відновиться, принаймні доти, доки не з’являться інші фактори, що знижують ціну». І головний із них — достатня кількість пропозицій доступних нових автомобілів, нестача яких продовжує відчуватися», — пояснює аналітик.

Свіжі новини

Схожі новини