ГоловнаАвтосвітЧому сучасний бензин швидко «псується»: як довго його можна зберігати в баку...

Чому сучасний бензин швидко «псується»: як довго його можна зберігати в баку та каністрі

Дата:

Новини по темі

Експерт пояснив чим небезпечна покупка автомобіля з невеликим пробігом

Купуючи старий автомобіль, потенційний власник звертає увагу на безліч...

В Росії випустили нову Lada з м’яким кермом замість подушок безпеки

У новій, «кризовій» Lada Granta є унікальна інновація в...

Volvo побудує новий завод у Словаччині

Volvo Cars оголосила про створення третього виробничого центру в...

Багато автомобілістів у сучасних умовах стали запасатися паливом, заливаючи його в баки та каністри. Здається, що така речовина не може мати терміну придатності, але практика показує протилежне. Сучасні технології виробництва палива стали причиною того, що зберігати його тривалий час тепер неможливо, особливо якщо не дотримуються певних умов.

Автомобілісти, які рідко експлуатують транспортні засоби, найчастіше стикаються з дивною поведінкою техніки на старому паливі. Усього за 1-2 тижні знаходження пального у баку робота силового агрегату значно змінюється. Після наступного заправлення на АЗС ситуація може стабілізуватися. Перша думка автовласника – неякісне пальне.

Чому сучасний бензин швидко «псується»: як довго його можна зберігати в баку та каністрі

Є ще один приклад – зберігання бензину в каністрах у гаражі чи на дачі. Якщо паливо стоїть так один сезон, при використанні воно може гірше спалахувати, а в деяких випадках повністю втрачає свої властивості. Пов’язано це як з якістю палива, а й з особливостями його виробництва.

Існує кілька технологій виробництва пального, які визначають підсумкове октанове число. Найпоширеніші – термічний та каталітичні крекінги. Головна особливість – низька собівартість та хороше очищення від домішок. Але октанове число відповідає запитам сучасних моторів. Покращують цей показник за допомогою різноманітних присадок.

Чому сучасний бензин швидко «псується»: як довго його можна зберігати в баку та каністрі

Зараз підвищення октанового числа використовують ефіри. Такий елемент який завжди відрізняється високою стабільністю. Тому процес розпаду ефірів спостерігається вже за 1-2 тижні простою. Це спричиняє зниження октанового числа. Ще швидше цей процес протікає у спеку. Тому сучасне паливо потрібно заливати з розрахунком, що воно буде використане у перші 2 тижні експлуатації.

Сучасний бензин виробляється з додаванням спеціальних ефірів, що підвищують октанове число. Ці елементи дуже швидко розпадаються, тому не можна забезпечити тривале зберігання пального.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм каналу "DIP", та Google News

Свіжі новини