HomeАвтосвітДизельні автомобілі в Європі можуть зупинитися

Дизельні автомобілі в Європі можуть зупинитися

Нестача сировини та високі витрати на енергію дедалі більше позначаються на автомобільній промисловості та її клієнтах. Ще одна проблема, про яку повідомило агентство Reuters, — нестача рідкого реагенту AdBlue, без якого не можуть працювати багато сучасних дизельних двигунів.

AdBlue є водним розчином карбаміду, завданням якого є зниження вмісту оксидів азоту (NOx) у вихлопних газах. Більшість сучасних дизельних двигунів вантажних та легкових автомобілів оснащені так званою технологією SCR. SCR (Selective Catalytic Reduction) розшифровується як Selective Catalytic Reduction і є хімічним процесом, який розщеплює шкідливі речовини, такі як оксиди азоту (NOx), за допомогою впорскування AdBlue у вихлопну систему. В результаті реакції утворюються нетоксичні азот та водяна пара.

Найбільший у Німеччині виробник аміаку і карбаміду SKW Piesteritz зупинив виробництво три тижні тому, щоб уникнути подальших втрат, і збирається продати запаси AdBlue, що залишилися, повідомив Reuters представник компанії. Він заявляє: «Ми видихаємось. Ми спустошуємо наші запаси, тому що ми більше не робимо».

Дизельні автомобілі в Європі можуть зупинитися

Однак ця проблема торкається не лише Німеччини. Недостача AdBlue може негативно позначитися на вантажних перевезеннях і мати руйнівні наслідки для багатьох країн. Німеччина особливо залежить від AdBlue через високу частку дизельних легкових автомобілів на її дорогах.

AdBlue є водним розчином, що складається з 32,5 % високоочищеної сечовини і 67,5 % демінералізованої води. Сечовина виробляється внаслідок хімічної реакції аміаку та вуглекислого газу. Компанії-постачальники хімікатів, такі як BASF або SKW, потребують природного газу для виробництва аміаку, і саме в цьому полягає проблема. Через нинішні високі ціни на природний газ компанії скоротили виробництво аміаку або, у випадку зі SKW, повністю зупинили його, оскільки це більш недоцільно з економічної точки зору. А без аміаку неможливе виробництво Adblue.

Причому проблема зачіпає не тільки автомобілі, багато будівельних машин і навіть кораблі також потребують розчину сечовини для очищення вихлопних газів. Але AdBlue особливо актуальний у секторі вантажних автомобілів. Однак у постачальників та роздрібних продавців все частіше виникають проблеми з пошуком цього компонента.

Дизельні автомобілі в Європі можуть зупинитися

На ринку AdBlue SKW Piesteritz конкурує з такими компаніями, як BASF (BASFn.DE) та норвезькою Yara (YAR.OL), які управляють великими заводами у Німеччині з виробництва аміаку та пов’язаної з ним речовини сечовини. Ця основна хімічна сировина також має ключову роль у виробництві азотних добрив, а також деяких інженерних пластиків. Хімічні заводи також виробляють двоокис вуглецю (CO2) як побічний продукт, який необхідний для виробництва м’яса та газованих напоїв.

Bild цитує керуючого директора німецької асоціації транспортних та логістичних компаній BGL, який закликав федеральний уряд до дії: «Немає AdBlue — отже, немає вантажівок. А це означає відсутність постачання до Німеччини».

Свіжі новини

Схожі новини