HomeАвтосвітЕксперти розповіли, на яких машинах ми їздитимемо через 10 років

Експерти розповіли, на яких машинах ми їздитимемо через 10 років

Автомобільна промисловість у світовому масштабі стрімко розвивається, постійно впроваджуються нові та нові технології. Через 10 років автомобілі будуть іншими та в основному електричними. Або так очікується. Також очікується, що вони будуть зручнішими та безпечнішими завдяки високоінтелектуальним системам. Водіння транспортних засобів зміниться переважно через повсюдне впровадження автономних систем водіння.

Однак те, що було написано досі, здається, більше застосовується до інших країн, але не до України. Як ви вважаєте, які автомобілі будуть на дорогах нашої країни через 10 років?

Перша і, здавалося б, найлогічніша відповідь: В основному старі та ще з бензиновими та дизельними двигунами, якщо дотримуватися логіки авторинку в нашій країні останніх десятиліть та купівельної спроможності болгар. А саме – “поліпшувати” машини західників.

Експерти розповіли, на яких машинах ми їздитимемо через 10 років

Але й там, на Заході, ситуація змінюється і стрімко. Основною темою на даний момент є запобігання неконтрольованому потеплінню Землі. Підраховано, що 14% загального глобального обсягу шкідливих компонентів припадає на викиди вуглекислого газу від звичайних транспортних засобів. До 2050 ці машини планується скоротити вдвічі, до 2100 – вп’ятеро.

Впровадження нових технологій дозволить збільшити загальний пробіг автомобілів та інтенсивніше їх використовувати. Автопілот дозволить інвалідам та пенсіонерам керувати автомобілем. Загальна кількість безпілотних автомобілів значно збільшиться. Особливий інтерес до них виявляють служби таксі. Разом з цим поглиблюватиметься і розширюватиметься каршеринг, активізуватиметься використання автономних автомобілів городянами.

Прокат автомобілів стане ще більш поширеним завдяки Інтернету. Майже всі автомобілі будуть пов’язані один з одним, а також людьми, які ними користуються. Підключатися до різних мультимедійних сервісів можна буде безпосередньо під час подорожі. Таким чином, вдасться уникнути будь-яких проблем на дорозі, у тому числі й утворення пробок.

Експерти розповіли, на яких машинах ми їздитимемо через 10 років

Автопілот усуне необхідність ухвалення рішень людиною, оскільки ця робота буде покладена на штучний інтелект. Опитування серед мешканців різних країн показало, що 50-60% людей досі бояться автомобіля із повністю автономною системою водіння. І це питання залишається актуальним.

Ці прогнози мають вигляд болгарської дійсності фікцією. Принаймні зараз. Оскільки ми в основному завозимо старі автомобілі із західних країн, то, швидше за все, у найближчому майбутньому буде те саме. Принаймні поки бензинові та дизельні автомобілі не закінчаться, бо тоді їм доведеться перейти на електричні. Просто цей шлях розвитку автомобілебудування на даний момент має лише один напрямок. А що буде через 10 років, через 50 чи 100? Навряд чи хтось може зараз передбачити з упевненістю?

Свіжі новини

Схожі новини