HomeАвтосвітПерший екологічний бензин шокував ціною у 2800 євро за літр

Перший екологічний бензин шокував ціною у 2800 євро за літр

Двигуни внутрішнього згоряння йдуть за планами Євросоюзу, але розробляються вуглецево-нейтральні види палива у пошуках альтернативних джерел для них. За такою технологією вже працюють кілька компаній, зокрема Porsche, і на ринку з’явився перший бензин цієї категорії. Але його ціна становить… 2800 євро за літр, повідомляє Testcoches.

Виробником екологічно чистого бензину є Zero Petroleum, британська компанія з виробництва синтетичного палива, яка не містить копалин, заснована кенійським інженером Педді Лоу. Він працював у командах McLaren та Williams Formula 1, а також займається інформатикою.

На веб-сайті Zero Petroleum стверджується, що вони мають перше вуглецево-нейтральне синтетичне паливо, яке можна використовувати в двигунах внутрішнього згоряння і, що важливіше, без будь-яких механічних модифікацій.

За поясненням виробника, у процесі виробництва цього синтетичного палива з атмосфери вловлюється вуглець. І коли це синтетичне паливо спалюється, СО2 викидається назад в атмосферу, але головне, що цей викид менше, ніж кількість, яка була уловлена при виробництві продукту. Тому баланс нейтральний.

Zero Petroleum називає цей процес петросинтезом – промисловою версією природного процесу, який зайняв до 600 мільйонів років, щоб створити викопне паливо, яке ми зараз споживаємо.

Однак найбільшою проблемою є вартість, але Королівські ВПС Великобританії використали це паливо у листопаді 2021 року, щоб встановити світовий рекорд першого польоту на синтетичному паливі. У липні 2022 року Zero Petroleum уклала нове партнерство з військовими для переходу до масового виробництва сталого авіаційного палива. Це паливо тепер доступне на ринку у 20-літрових каністрах, кожна за ціною… 50 000 фунтів стерлінгів.

Перший екологічний бензин шокував ціною у 2800 євро за літр

Зрозуміло, що комерціалізація цього палива нині не орієнтована на пересічних споживачів, додає Testcoches. Згідно з веб-сайтом Zero Petroleum, їх метою є масове виробництво з 2027 року, коли синтетичне паливо, що розглядається, буде доступне всім, а ціна становитиме 3 фунти стерлінгів за літр або навіть менше.

В даний час всі проекти, які реалізуються навколо вуглецево-нейтральних синтетичних палив, мають одну й ту саму проблему — виробництво надзвичайно дорого, і це робить остаточні ціни також неможливими. Але ці компанії вважають, що зможуть знизити витрати настільки, що заправка таким паливом коштує сьогодні практично стільки ж, скільки бензин і дизельне паливо.

Синтетичне паливо проводиться з використанням відновлюваних джерел енергії (вітер, сонце) та ефективних промислових процесів (уловлення вуглецю, електроліз, термічні реакції), і його не слід плутати з біопаливом або паливом, отриманим з відходів.

Свіжі новини

Схожі новини