HomeАвтосвітУ автопрому з'явилася нова загроза - військові

У автопрому з’явилася нова загроза – військові

Автомобільна промисловість зіткнулася з новою масштабною загрозою своєму існуванню, про яку багато хто навіть не підозрює — інша потужна галузь, наприклад військова, потребує літій-іонних батарей. Незабаром вони знадобляться арміям деяких великих держав, які у принципі можна виробляти, що ще більше посилить конкуренцію над ринком.

У битву за нові накопичувачі енергії вже включилися військові та, оцінивши переваги цих компонентів, почали розміщувати на них замовлення. І без того дефіцитні пристрої стають ще більш популярними, вимагаючи неймовірної кількості ресурсів і вкладень. А тягові акумулятори на основі рідкісноземельних металів надзвичайно дорогі, та й самі автовиробники воюють один з одним за сировину.

У автопрому з'явилася нова загроза - військові

ВМС Китаю вже оголосили, що замінять традиційні свинцево-кислотні батареї на підводних човнах. Це стало можливим завдяки розвитку технологій виробництва літій-іонних аналогів у автомобільній промисловості. У цьому випадку йдеться не лише про безпеку та надійність. Цей крок готувався давно, але китайський флот розглянув безпеку літій-іонних батарей, яка далеко не бездоганна.

Використання на флоті літій-іонних акумуляторів подвоїть час перебування підводних човнів під водою, надавши їм більшої маневреності та звільнивши додаткове місце для озброєння. Такого висновку дійшли фахівці Військово-морської підводної академії в Ціндао, провінція Шаньдун. Життєздатність та бойові можливості підводних човнів будуть значно збільшені.

У автопрому з'явилася нова загроза - військові

За даними South China Morning Post, Китай має найбільший звичайний підводний флот у світі, що налічує від 60 до 70 кораблів, тому заміна акумуляторів вимагатиме їх величезної кількості.

Японія почала переоснащення підводних човнів літій-іонними батареями у 2018 році, а Південна Корея – у 2021 році. Така тенденція може призвести до того, що автопром незабаром опиниться наприкінці черги за сировиною, необхідною для виробництва акумуляторів.

Свіжі новини

Схожі новини