HomeАвтосвітУ Росії хочуть ввозити іномарки без згоди світових автовиробників

У Росії хочуть ввозити іномарки без згоди світових автовиробників

Влада Росії дозволила займатися паралельним імпортом машин приблизно двохсот автобрендів. Таким чином, хочуть дозволити ввезення на вітчизняний авторинок іномарок без згоди автовиробників.

Фахівцями Мінпромторгу було складено список автомобільної продукції, яку дозволять імпортувати до РФ без дозволу безпосередніх правовласників. Він включає двісті позицій різних зарубіжних брендів, силові агрегати, шини та автомобільні комплектуючі.

Відповідно до задуму російської влади, «сірий» чи паралельний імпорт, має захистити товарні знаки, і навіть допомогти забезпечити споживачів звичними товарами за умов запроваджених РФ санкцій.

Денис Мантуров, який є міністром промисловості та торгівлі, вже поставив свій підпис у переліку Мінпромторгу. Тепер цей документ мають зареєструвати у Мін’юсті.

У Росії хочуть ввозити іномарки без згоди світових автовиробників

Він містить приблизно п’ятдесят категорій товарів двохсот автобрендів. Список також містить продукцію Tesla, якої не було в Росії навіть до введення санкцій.

Відповідно до секційних заборон Європейського Союзу, автовиробники не мають права ввезення на вітчизняний авторинок транспортних засобів дорожче 50 000 євро. Аналогічні заборони імпорту авто діють також американські і японські машини. Це вже вплинуло на збільшення попиту на сірий імпорт позашляхових версій Toyota з ОАЕ.

З усього цього випливає, що поки що ввезення багатьох сучасних іномарок було можливим лише за допомогою паралельних імпортних поставок. При цьому фахівці попередили, що в даному випадку можна зіткнутися із певними проблемами.

«Сірі» автодилери можуть бути схильні до вторинних санкцій з боку західних держав. Поки що не вирішили також питання, пов’язані з постачанням автомобільних запчастин.

У Росії хочуть ввозити іномарки без згоди світових автовиробників

Незрозуміло, коли варто очікувати на легалізовані поставки в рамках паралельного імпорту. Згідно з прогнозами фахівців, після підписання спеціального наказу процеси налагодження імпорту можуть зайняти в результаті більше півроку.

Наприкінці варто зазначити, що з березня по квітень поточного року деякі світові бренди заявили про свій вихід з РФ. Проте владою РФ було знайдено можливість ввезення товарів також без їхньої безпосередньої згоди.

Список Мінпромторгу також включає смартфони, електроніку, одяг, хутра, текстиль, парфумерію.

Свіжі новини

Схожі новини