HomeАвтосвітУ Туркменістані жінкам заборонили їздити на передньому сидінні

У Туркменістані жінкам заборонили їздити на передньому сидінні

В останні роки в Туркменістані застосовувалися всі засоби, щоб заборонити жінкам сідати за кермо. Тепер же влада Ашхабада пішла ще далі і вибрала представниць слабкої статі не тільки сидіти за кермом, а й їздити на передньому сидінні.

Цікаво, що жодних правових підстав для цього немає, проте місцева ДАІ зупиняла машини і змушувала жінок рухатися ззаду. А на запитання – що означає ця вимога, відповідь “Ні”, повідомляє місцева газета Turkmen.news.

Неважливо, якою машиною жінка їздить — особистою чи державною. Вона не може їхати попереду, навіть якщо за кермом знаходиться її родич – батько, чоловік чи брат. Цікаво, що на задньому сидінні можуть їхати трохи більше двох пасажирів. Це теж офіційно не заборонено, але з ДІБДР ніхто не сперечається.

Гендерна дискримінація у Туркменістані розпочалася у 2017 році. Поліція почала зупиняти жінок-водіїв та попереджати, що наступного разу оштрафує. Незабаром після цього у жінок конфіскували права водія, а їхні автомобілі відправили на штрафстоянку. Автошколи перестали приймати жінок на навчання, а прострочені права водія не продовжували.

У 2020 році ситуація дещо покращилася з виданням книг жінками віком від 40 років, співробітницями іноземних посольств та компаній, а також членами сім’ї з обмеженими можливостями. Проте сама процедура видачі документа набагато складніша, ніж для чоловіків.

Свіжі новини

Схожі новини