HomeАвтосвітВ Австрії автомобілі конфіскуватимуть за перевищення швидкості

В Австрії автомобілі конфіскуватимуть за перевищення швидкості

Уряд країни посилює заходи покарання для порушників обмежень

Австрійське міністерство захисту клімату, довкілля, енергетики, транспорту, інновацій та технологій запропонувало посилити покарання за серйозні порушення швидкості. Вже у більшості населених пунктів країни дозволена швидкість становить 50 км/год, але в автомагістралях – 130 км/год.

Міністерство пропонує вважати серйозним порушенням перевищення встановлених значень на 60 км/год у місті та 70 км/год на трасах. Як заявила глава відділу реєстратури Леонор Гевеслер, водіїв, які «свідомо наражають життя людей на ризик, повинні чекати серйозних наслідків».

У крайньому випадку пропонується не лише відкликати посвідчення водія, а й конфіскувати автомобіль і продати його з аукціону, повідомляє австрійське видання Die Press. Відразу після порушення співробітники поліції конфіскують автомобіль і протягом двох тижнів ухвалять рішення про ступінь небезпеки, заподіяної правопорушником.

Однак конфіскація застосовуватиметься лише за повторне порушення або перевищення ліміту більш ніж на 80 км/год у містах та 90 км/год на позаміських дорогах. Законопроект обговорюватиметься, але проблем із його ухваленням не передбачається. Очікується, що пакет заходів буде схвалено парламентською більшістю і набуде чинності в середині 2023 року.

Критики ініціативи уряду, у свою чергу, вказують на кричущу несправедливість покарання. Вони непохитні в тому, що якщо гонщик мчить на дешевій машині і її конфіскують, його остаточний штраф, а саме вартість автомобіля, буде набагато менше, ніж у водія спортивного автомобіля преміум-класу.

Свіжі новини

Схожі новини