HomeАвтосвітВ автомобільній промисловості Німеччини наростає песимізм через війну в Україні

В автомобільній промисловості Німеччини наростає песимізм через війну в Україні

Причому настрої у постачальників автокомпонентів набагато гірші, ніж у автовиробників.

Настрій в автопромі гірший, ніж протягом тривалого часу, показав індикатор мюнхенського інституту IFO ділових очікувань виробників, який заснований на щомісячному опитуванні компаній, пише німецька Handelsblatt.

В автопромі Німеччини, яка веде держави Європейського союзу, цей індикатор у квітні впав до мінус 30,4 пункту після мінус 21,8 у березні. Цей показник ґрунтується на щомісячному опитуванні компаній, і основною причиною стала війна в Україні, заявив у середу експерт IFO Олівер Фальк.

У постачальників автокомпонентів настрій є ще гіршим: значення індикатора впало з мінус 39,8 бала до мінус 44,3. Дані індикатора є збалансованими значеннями позитивних і негативних очікувань бізнесу. Таким чином, ділові очікування на найближчі місяці такі ж похмурі, як і навесні 2020 року, на першому етапі пандемії, коли промисловість завмерла у напруженому очікуванні під час першої хвилі карантину.

В даний час немає масових зупинок виробництва, навіть якщо заводи страждають від недопоставок компонентів, так що, здавалося б, до чого такий песимізм?

«Виробники можуть досягти більш високих цін продажів і таким чином збільшити свої доходи, незважаючи на обсяги, що скоротилися», — говорить Фальк. Тому багато брендів планують подальше підвищення цін у найближчі місяці.

Щодо продажу автомобілів, то вони продовжують знижуватися — вперше постраждали й електромобілі. У квітні кількість нових реєстрацій у Німеччині також значно скоротилася порівняно з попереднім роком, повідомило Федеральне управління автомобільного транспорту (KBA). У квітні було зареєстровано трохи більше 180260 нових автомобілів. Це майже на 22% менше, ніж того ж місяця минулого року.

Свіжі новини

Схожі новини