HomeАвтосвітВиробники авто знайшли незвичайний спосіб впоратися з нестачею напівпровідників

Виробники авто знайшли незвичайний спосіб впоратися з нестачею напівпровідників

На тлі світової економічної кризи та проблем, що стосуються дипломатичних відносин між країнами, низка автовиробників, які зазнають нестачі мікроелектронних сучасних компонентів, розпочали закупівлю пральних машин, для вилучення з них мікрочіпів.

Цю інформацію надав Пітер Венніков, який є головою нідерландської компанії ASML, який посилається на фінансовий звіт. З його слів випливає, що зараз триває криза мікроелектроніки.

Виробники авто знайшли незвичайний спосіб впоратися з нестачею напівпровідників

Вінник зауважив, що великому промисловому конгломерату, що займає центральну позицію в ланцюжку поставок, що здійснюються для виготовлення мікросхем, довелося вдатися до закупівель пральних машин і вилучення з них напівпровідників. Їх планують використати у власних модулях сучасних мікросхем. Глава ASML не став називати конгломерат.

За заявою Вєнніка, компанія повідомила йому про наявні проблеми минулого тижня. При цьому експерти дали зрозуміти, що нестача напівпровідників має зберегтися в найближчому майбутньому. Фахівець зазначає, що, принаймні, це стосується деяких секторів.

Варто відзначити, що навіть найбільші автовиробники мікрочипового обладнання роблять ретельні спроби отримання достатньої кількості компонентів, щоб вчасно виконати замовлення. Зокрема це стосується американської фірми Lam Research Corp.

Виробники авто знайшли незвичайний спосіб впоратися з нестачею напівпровідників

За заявою Тіма Арчера, який обіймає посаду гендиректора фірми Lam, розглядаючи питання попиту, слід зазначити, що кон’юнктура залишається досить сприятливою. При цьому затримки, що пов’язані з поставками, здатні потенційно обмежити обсяги інвестицій у сучасне обладнання, для виготовлення пластин, запланованих до реалізації в поточному році.

Фахівці зазначають, що автобренди змушені будуть у майбутньому подолати труднощі дефіциту напівпровідникових мікрочіпів, що створює проблеми вже понад рік.

Керівництво автобренду Tesla кілька днів тому заявило, що автовиробництво досі ускладнене затримками постачання ключових компонентів та збільшенням розцінок на них. При цьому японська фірма Toyota Motor змушена була цього року зменшити обсяги виробництва приблизно на 100 тис. екземплярів через недостатні пропозиції напівпровідників на авторинку.

Виробники авто знайшли незвичайний спосіб впоратися з нестачею напівпровідників

На закінчення варто відзначити, що фахівці Hyundai у лютому вирішили скористатися мікроелектронікою побутової техніки, щоб виробляти нові транспортні засоби. Експерти з’ясували, що побутові сучасні мікрочіпи можуть стати заміною аналогічних елементів у світлотехніці автотранспорту.

Свіжі новини

Схожі новини