HomeЛайфхакиЧому автомобільний двигун може трястись після заправки високооктановим паливом

Чому автомобільний двигун може трястись після заправки високооктановим паливом

Коли двигун автомобіля починає трястись і стукати, причин може бути безліч. Більшість автовласників мають невиразне уявлення про ці проблеми. Але не всі знають про незвичайну, але не менш поширену причину цього всім відомого явища.

Термін «шийки» є сленговим. Означає процес, у якому з тих чи інших причин працюють лише з чотирьох циліндрів двигуна. Це створює дисбаланс обертання колінчастого валу, через що блок циліндрів здається в епілептичному припадку. Чому двигун іноді так поводиться при заправці високооктановим паливом?

Тут варто пам’ятати, що октанове число – це параметр, що визначає стійкість палива до детонації. Проблема може виникнути, коли низькооктановий бензин дуже швидко згорає в циліндрі. Отримані ударні навантаження у двигуні виявляються у вигляді тряски пристрою.

Тобто виходить, що чим вище октанове число бензину, тим краще ризик детонації нижче. Логічно. Але це зовсім негаразд. Іноді в гонитві за вищими характеристиками двигуна автовласник заправляє автомобіль високооктановим паливом, що не рекомендується виробником.

Іноді такий бензин заливають для «очищення» двигуна, який у звичайному житті витрачає паливо із скромнішими показниками. І тут несподівано для власника блок живлення починає працювати з перебоями. Вся справа у високому октановому числі палива.

Порівняно зі звичайним двигуном він горить повільніше, спокійніше, можна сказати – “гірше”. Особливо яскраво цей ефект проявляється на холостому ходу, коли змішування бензину та повітря в камері згоряння менш ефективне, ніж на високих оборотах. В результаті свічок запалення важче спалахнути цю більш спокійну повітряно-паливну суміш і здетонувати. Характерним при цьому є те, що зі збільшенням швидкості змішування бензину та повітря в циліндрах гармонізується та при інтенсивному натисканні на педаль акселератора «тряска» зникає.

Пам’ятайте, що високооктанове паливо зазвичай отримують шляхом додавання до його складу додаткових присадок. При згорянні такого бензину на свічках запалення може утворитися більше нагару, що перешкоджає нормальному іскроутворенню. У зв’язку з цим можна порадити автовласникам заправляти автомобіль виключно октановим числом, рекомендованим виробником автомобіля – так автомобіль почувається найкраще.

Свіжі новини

Схожі новини