HomeЛайфхакиКоли необхідне промивання двигуна?

Коли необхідне промивання двигуна?

Особливість кожного двигуна внутрішнього згоряння у цьому, що він накопичує шлам тощо. вуглецеві відкладення. І це забруднення може пошкодити двигун, тому необхідне промивання. коли і як це потрібно робити, ми вам зараз розповімо.

Промивання двигуна – це профілактична процедура очищення двигуна внутрішнього згоряння від відкладень, шламу та інших забруднень. Для цього використовуються спеціальні присадки або олії. Вони сприяють розщепленню продуктів неповного згоряння палива, зношування фрикційних механізмів та інших твердих відкладень у двигуні.

Незважаючи на різноманітність миючих добавок, ці коктейлі діють приблизно однаково. Склад заливають у двигун і двигун залишають працювати на неодруженому ходу. За цей час рідина циркулює за системою та вимиває забруднення. Переваги такого прання:

Якщо масляні канали забиті, двигун складно працюватиме на повну потужність. Промивання допомагає запобігти засміченням та іншим подальшим проблемам.

Нова олія довше залишається чистою. Промивання допоможе уникнути змішування залишків старого мастила з новим.
Накопичення відкладень та інших частинок безпосередньо впливає на роботу двигунів внутрішнього згоряння, а процедура промивання дозволяє відновити масляну плівку на деталях, що труться.

Чищення ланцюга дозволить новому маслу вільно циркулювати у двигуні, що позитивно позначиться на його роботі.

У деяких випадках використання промивання є виправданим і дозволяє продовжити термін служби двигуна. У випадку двигунів з великим пробігом підвищене утворення шламу пов’язане із загальним зносом циліндропоршневої групи, гумок клапанів та занадто великими інтервалами заміни олії.

Всі ці фактори призводять до прискореного забруднення двигуна, старіння олії та скорочення міжремонтного періоду. Але промивання не врятує сильно зношений двигун, тому застосування промивання слід розглядати індивідуально та краще узгоджувати із сервісними механіками.

Коли промивати двигун

Сучасні моторні олії завдяки присадкам здатні добре очищати двигун. Проте з часом їхня ефективність знижується. У поєднанні з великим пробігом, нерегулярною заміною олії або використанням сумнівних мастил кількість забруднень збільшується. Позбутися їх допомагає полоскання.

Неправильна заміна олії є основною причиною утворення відкладень та відкладень. Але навіть за дотримання всіх термінів повністю очистити систему неможливо. Залишок може бути від 8% до 20%.

Якщо ви купили старий автомобіль, ви не можете зрозуміти, як часто і яку олію заливав попередній власник.

При радикальній зміні основи олії, наприклад, з мінеральної на синтетичну. Це стосується і ситуацій, коли в двигун поступово заливається ніби схоже, але інша олія – дешевша або різних виробників. Кожна суміш відрізняється за складом та краще не змішувати.
Промивати двигун рекомендується при попаданні в систему антифризу або палива, переважно після капітального ремонту.

Коли не потрібно промивати двигун?

Іноді накопичені в системі відкладення – єдине, що захищає зношені або тріснути прокладки від олії. У таких випадках за порадою фахівця краще скоротити інтервал заміни олії та використовувати мастило з високими миючими властивостями.

Купуючи новий автомобіль, а також за наявності прямої заборони виробника. Наприклад, в одному зі своїх офіційних бюлетенів General Motors заявила, що не схвалює і не рекомендує промивання своїх бензинових двигунів 2020 через можливе пошкодження їх компонентів. Аналогічні інструкції можна знайти у інших виробників.

Якщо ви єдиний автовласник, який вчасно змінював олію, то промивати двигун не потрібно.

Свіжі новини

Схожі новини