HomeЛайфхакиВи знаєте, що таке антидощ та як він працює?

Ви знаєте, що таке антидощ та як він працює?

Лобове скло автомобіля вимагає постійної уваги, так як бруд з дороги, пил або сильний дощ можуть серйозно погіршити видимість водію, особливо якщо закінчилася рідина, що омиває, і погано працюють двірники. У разі корисно обробити лобове скло спеціальними гидрофобными складами чи засобами проти дощу – про «антидождями».

Відгуки про цю автокосметику різні, тому що ефективність продукту залежить від багатьох факторів. На ринку є різні типи, тому вибір непростий і потребує обережності.

Що таке «антидощ»?

Антидощ – це спеціальні водовідштовхувальні склади для обробки скла та зовнішніх дзеркал автомобіля. Він доступний у вигляді аерозолів та рідин для протирання рук або заливання в бачок склоочисника. Завдяки спеціальним речовинам, що утворюють щільне з’єднання з кожною скляною поверхнею, вода, змішана з пилом і брудом, збирається у великі краплі, які легко зісковзують зі скла або видуваються з повітря.

Якість гідрофобного шару залежить від складу, ціни та правильності нанесення на скло. Одні кошти діють не більше місяця, а інші, як запевняють виробники, можуть бути ефективні навіть рік. Але навіть у цьому випадку вони не замінять повноцінної роботи класичної щітки. У сильний дощ чи сніг зайву вологу з лобового скла все одно треба буде видаляти механічним способом. Проте як додатковий елемент пасивної безпеки допомагає “антидощ”.

Основними його якостями є покращення видимості – волога збирається великими краплями, на склі не утворюється суцільна водяна пелена. Це, своєю чергою, покращує видимість. Також остерігайтеся бруду і льоду, так як більшість цих продуктів відштовхують не тільки воду, але і пил, що накопичився. А сніг та лід менше прилипають до обробленого скла. “Антидощ” також сприяє виведенню комах, а також продовжує термін служби щіток.

Ви знаєте, що таке антидощ та як він працює?

Де це можна застосувати?

Водовідштовхувальні розчини для автомобілів функціональні. Деякі наносяться не тільки на скло чи дзеркала, а й на весь кузов. Є окремі рішення для обробки салону та навіть для мотоциклів.

У звичайному дощовому покритті наноситься продукт на лобове скло. Як правило, ефект стає помітним на швидкості 50 км/год. Теоретично така обробка дозволить їздити без включених «двірників», але це не скасовує їхню роботу в умовах поганої видимості.

Вологу складніше відокремити від дзеркал заднього виду і бічних стекол, тому що вони не піддаються безпосередньому впливу потоку зустрічного повітря. Однак водночас обробка фар значно підвищує їх ефективність і не дає їм потемніти.

Серед переваг антидощових виробів те, що на них не діють високі та низькі температури, завдяки чому нагрівання дзеркала, наприклад, не заважає обробці. Миючий засіб підходить для всіх типів лобового скла – як з підігрівом, так і зі стандартними, а також не ушкоджує щітки склоочисників. Навпаки – завдяки цьому знижується тертя, а отже, збільшується їхній ресурс.

Принцип роботи

За допомогою гідрофобних з’єднувачів на поверхні скла або корпусу утворюється гладкий захисний шар, що запобігає затриманню крапель води. В результаті вони природно зісковзують з поверхні. Для цього до складу цих продуктів входять полімери, силікони, добавки та органічні розчинники. При контакті з повітрям летюча фракція випаровується, але в поверхні залишається плівка, що відштовхує вологу. Крім того, такі суміші можуть містити УФ-захисні або антиобмерзаючі добавки, а також ароматизатори.

Ви знаєте, що таке антидощ та як він працює?

Який миючий засіб вибрати

Вибір «антижаду» залежить від бажаного ефекту, стійкості препарату та типу поверхні, на яку він наноситиметься. Відповідно і ціна різна, відрізняється в рази. Це також визначається складом речовин у препараті, що визначають як тривалість дії, так і характеристики. Найдорожчими є скляні речовини, а найпоширенішими є розчини на силіконовій основі.

Є різниця і у використанні – деякі виробники радять наносити на поверхню два шари продукту. Важливим є і кут контакту з водою. Тут ключовий показник досягнення ефекту починається зі 110 градусів. Важливу роль відіграють і атмосферні умови – в одних випадках речовину можна наносити за температури повітря 5 градусів, а в інших – за 10-15 градусів.

Свіжі новини

Схожі новини