HomeЛайфхакиЯк зберегти здоров'я за кермом під час тривалих поїздок

Як зберегти здоров’я за кермом під час тривалих поїздок

Навіть комфортний і дорогий автомобіль не може зберегти головне – здоров’я водія. Тривалі поїздки беруть своє – з часом починає хворіти спина, з’являються проблеми із суглобами та м’язами. Сидяча поза – не найкорисніша для здоров’я будь-якої людини. Щоб звести до мінімуму ризики, слід забезпечити комфортну посадку. Так автомобіліст менше втомлюватиметься. Крім того, відсутність болю, який виступає в ролі відволікаючого фактора, дозволить швидше реагувати на позаштатні ситуації на дорозі.

Є одразу кілька корисних рекомендацій від лікарів, які дозволяють зберегти здорову спину. По-перше, водієві потрібно контролювати її нахил. Ідеальне положення – під кутом 75-90 градусів. Плечі завжди повинні торкатися спинки крісла навіть при виконанні поворотів. Коліна повинні бути за рівнем вище стегон. Спину слід притискати до крісла так, щоб поперековий відділ максимально стикався зі спинкою.

Ще один важливий елемент – підголовник. Його слід вирівнювати так, щоб він був на одному рівні з головою. Підборіддя під час подорожі не варто опускати. Щодо рук, вони повинні бути злегка зігнуті і лежати на рульовому колесі паралельно один до одного. Особливе розташування має бути і біля ніг – під кутом 120 градусів. Ремінь безпеки при використанні не повинен торкатися горла та шиї.

Правильна поза водія за кермом

Як показує практика, вивчити особливості правильного становища тіла у кріслі – лише 50% завдання. Набагато складніше звикнути до такого розташування. Для цього може знадобитися кілька тижнів. Але згодом можна буде відчути, що тіло не сковує, а після кожної поїздки не болить поперек чи шия.

Як справлятися із сонливістю за кермом?

Лікарі звикли порівнювати бажання спати з невеликою дозою алкоголю. У такому стані автомобіліст має сплутану свідомість, його зір та реакція погіршуються. Окрім того, водій не може правильно оцінювати відстань до інших об’єктів на дорозі. Навіть якщо людина проспала весь вечір і всю ніч, а рано вранці сіла за кермо, вона може відчувати сонливість. Але впоратися з нею можна кількома способами.

Перше і найкраще правило – якщо хочеться спати, не варто наражати себе та інших на небезпеку. У такому разі рекомендується зробити зупинку та відпочити. Можна випити порцію кави чи холодної води.

Як справлятися із сонливістю за кермом?

Як зазначають у ДІБДД, автомобілісти, які до поїздки сплять менше 4 годин, перебувають у першій групі ризику. Наслідки ДТП за їх участю виявляються найважчими. На жаль, не всі водії здатні вчасно помітити втому. Тому для гарантії безпеки рекомендується дотримуватися норм за часом перебування за кермом транспортного засобу. Відповідно до правил дорожнього руху, автомобіліст може пересуватися на транспорті 4.5 години, після чого повинен наслідувати обов’язковий 45-хвилинний відпочинок. За добу водій не повинен перебувати за кермом понад 9 годин. Дані правила застосовуються до водіїв вантажного транспорту. Але, як зазначають у ДАІ, вони корисні для дотримання і тим, хто керує легковими автомобілями.

Підсумок. Управління транспортним засобом супроводжується певними ризиками здоров’ю. Є відразу кілька проблем, з якими можна зіткнутися на дорозі, але вони вирішуються.

Свіжі новини

Схожі новини