HomeОглядиОгляд прототипу Kia Sportage PHEV 2022 року

Огляд прототипу Kia Sportage PHEV 2022 року

Нова плагін-гібридна версія позашляховика Kia Sportage демонструє багато перспектив.

Sportage, можливо, є тим транспортним засобом, який сигналізував про появу Kia як цілком надійної альтернативи всім, від Toyota та Mazda до VW. І ви, безумовно, не можете звинувачувати корейського виробника в тому, що він вживає половину заходів, коли йдеться про останнє, п’яте покоління його сімейного позашляховика.

Огляд прототипу Kia Sportage PHEV 2022 року

Хоча Kia наразі пропонує лише традиційні бензинові та дизельні версії Sportage в Австралії, вона розглядає гібридні варіанти. Традиційний паралельний гібрид, який буде працювати подібно до Toyota Rav4 і Subaru Forester, є варіантом, а також цей плагін електричний, який приноситиме більше електричного діапазону, як і більший Sorento.

Обидва виробляються з лівим і правим кермом, і з дуже ранньою можливістю їздити на плагін-гібриді в Європі, ми думали, що побачимо, як він буде складатися. Зауважимо, що ми керуємо версією з короткою колісною базою, а Австралія отримує довгу колісну базу, однак ця трансмісія PHEV буде доступна в обох кузовах.

Це перший раз, коли Sportage запропонував повний PHEV, і на папері ця технологія виглядає досить багатообіцяючою. Знайомий 1,6-літровий бензиновий двигун Kia з турбонаддувом знаходиться в центрі установки, але тут також є один електродвигун, що забезпечує свій 67 кВт і 304 Нм, а також акумулятор ємністю 13,8 кВт·год. Загальна сумарна потужність становить 195 кВт і 350 Нм – цього достатньо, щоб розігнати цей 1,9-тонний позашляховик від 0 до 100 км/год за 8,2 секунди.

Продуктивність виглядає респектабельною для автомобіля вагою трохи менше двох тонн, з 0-100 км/год за заявлені 8,2 секунди, а максимальна швидкість становить 200 км/год. Що ще важливіше, Kia цитує комбінований запас ходу на електриці WLTP у 70 кілометрів і 77 км, якщо ви їдете містом – цифри, яких у багатьох випадках має бути достатньо для тижня шкільних пробіжок або поїздок на роботу.

Огляд прототипу Kia Sportage PHEV 2022 рокуЦікаво, що модельний ряд лише для електромобілів також дає Kia невелику перевагу перед його дочірньою моделлю від Hyundai, Tucson PHEV.

Як і всі інші Sportages, і за кордоном він доступний у більшості тих самих комплектацій, що і версія зі звичайним двигуном. Він пропонується лише з шестиступінчастою автоматичною коробкою передач і повним приводом.

На дорозі плагін Sportage виглядає надзвичайно схожим на менш складні версії. Наш тестовий автомобіль був оснащений адаптивною підвіскою, яка мала пристойну відповідність низькій швидкості, змішана з трохи жорсткішою кромкою під час їзди на більших швидкостях по вибоїнах. Керування приємно пряме, а крен кузова добре стриманий.

Найважливішим елементом цього раннього тесту насправді було те, наскільки добре Sportage може керувати переходом між чисто електричною силою та двигуном внутрішнього згоряння – і хороша новина полягає в тому, що реалізація справді дуже гладка.

Огляд прототипу Kia Sportage PHEV 2022 рокуПротягом двох годин подорожі, а температура на північ від Осло коливається близько нуля градусів, у Sportage все ще залишалося дві третини ємності аккумулятора, і він повертався приблизно на 7 л. /100 км. Іншими словами, він має властивості ефективного повсякденного автомобіля.

Всередині мало що може показати, що ви перебуваєте у версії гібридного автомобіля, за винятком перемикача на центральній консолі, який дозволяє вам переключатися між різними гібридними режимами. Подвійні екрани настільки ж чіткі та прості в користуванні, як і на більш звичайних Sportages, а центральна панель управління на приладовій панелі (яка може перемикатися між обігрівом і вентиляцією, або інформаційно-розважальною системою) є трохи незручною – хоча, ми підозрюємо, все ж краще, щоб будь-який елемент управління заховався в інформаційно-розважальних меню.

У нас також мало претензій щодо якості, тому що в акуратній, добре оформленій кабіні є лише кілька твердіших пластикових поверхонь.

Огляд прототипу Kia Sportage PHEV 2022 рокуОднак, як це часто буває у гібридах із підключенням, за завантажувальний простір потрібно заплатити. Багажний відсік Sportage PHEV на 47 літрів менший при об’ємі 540 літрів – але це все ще дуже пристойна місткість для сімейного позашляховика, а сам багажник має практичну форму. Загальний простір можна збільшити до 1715 літрів, опустивши другий ряд сидінь.

Нам потрібно буде випробувати повноцінний серійний Sportage PHEV на звичайній гумі, перш ніж ми зможемо винести повний вердикт, але загалом проект дуже перспективний.

Свіжі новини

Схожі новини