HomeТехнологіїХакер розповів, як вкрасти Tesla через Bluetooth

Хакер розповів, як вкрасти Tesla через Bluetooth

Система відкриття та запуску автомобіля без ключа Tesla високо оцінена клієнтами американської компанії. Але чи так вона безпечна? За словами експерта з комп’ютерної безпеки, технологія погано захищена. І хакер може обійти систему, щоб відкрити та запустити Model 3 або Model Y.

Цього експерта звуть Султан Кассін Хан, і він є головним консультантом з безпеки в NCC Group, компанії з кібербезпеки, що базується у Манчестері. Він продемонстрував, що досить просто перенаправити зв’язок між телефоном та автомобілем, щоб система повірила, що власник фізично знаходиться поряд із автомобілем. І мова не лише про моделі Tesla.

У бесіді з Bloomberg Хан сказав, що цю техніку можна використовувати не тільки для зламування систем запуску та відкриття автомобілів Tesla, але й потенційно її можна використовувати для всіх автомобілів, оснащених протоколом передачі даних Bluetooth із низьким енергоспоживанням (BLE).

Згідно з дослідженням, проведеним у 2019 році, тільки у Великій Британії таким чином могли бути атаковані понад 200 автомобілів. Про випадки крадіжки Tesla за допомогою хакерів, які використовують цю техніку, досі не повідомляється, а сам Хан стверджує, що ризик такої атаки є дуже низьким.

Проте експерт непохитний у тому, що систему доступу автомобілів Tesla необхідно замінити. Американська компанія поки що не прокоментувала його заяви. Ця ж технологія використовується не лише в автомобільних охоронних системах, а й у будинках, де контролюють не лише доступ, а й «розумні» жалюзі та освітлення. А щілини в ньому можуть стати ще серйознішою проблемою.

Свіжі новини

Схожі новини