HomeТехнологіїВ Ізраїлі винайшли плівку, що охолоджує машину без кондиціонера

В Ізраїлі винайшли плівку, що охолоджує машину без кондиціонера

Кондиціонер – одна з найенергоємніших систем автомобіля. Його робота особливо «болісно» впливає на електричні передачі. Ізраїльські вчені вигадали спеціальне плівкове покриття, яке діє як «чорна діра» і змушує сонце охолоджувати, а не нагрівати кузов автомобіля.

В основі нової технології, запропонованої командою стартап-компанії SolCold, лежить явище антистоксового зміщення, при якому випущений фотон має більше енергії, ніж поглинений фотон. Іншими словами, фотони реагують із поверхнею і «відскакують» назад із більшою енергією, ніж було використано під час удару. Таким чином, сонячне світло, відбите від спеціальної поверхні, не нагріває її, а навпаки – охолоджує.

Основна труднощі при створенні нового покриття полягала в тому, щоб передати в реальних умовах антистоксовий ефект усунення, який зазвичай спостерігається в космосі або лабораторії. Однак фахівцям SolCold вдалося виготовити фольгу для даху та панелі приладів звичайного старого хетчбека Volkswagen Polo.

На відео ви можете побачити експеримент, що показує, як поводяться три однакові білі автомобілі в спекотний сонячний день. Один покритий плівкою SolCold і залишений на сонці, другий стоїть поруч без укриття, а третій без плівки, але у тіні. В результаті салон першого автомобіля прогрівається лише до 37 градусів Цельсія, другого – до 55 градусів, а третього – до 40 градусів.

SolCold стверджує, що в залежності від розміру салону автомобіля температура всередині може впасти на 20-70%. Поки що плівка знаходиться на стадії прототипу, але її планується використовувати не тільки для охолодження автомобілів, а й будівель або цілих міст.

Свіжі новини

Схожі новини