HomeТехнологіїНовий каталізатор врятує бензинові двигуни

Новий каталізатор врятує бензинові двигуни

Кінець звичайних двигунів здається ще далеким. І доки Єврокомісія обговорює параметри майбутнього екологічного стандарту Євро-7, деякі компанії вже шукають рішення для каталізаторів, які відповідатимуть новим параметрам.

Одна з таких розробок була представлена ​​на Віденському автомобільному симпозіумі, що відбувся з 27 по 29 квітня. Це розробка AECC (European Emissions Control Association), яка представила зразок нової системи. Принаймні, на експериментальному рівні це дозволить значно скоротити викиди, спричинені згорянням у бензиновому двигуні.

Для дизельних двигунів рішення вже зрозуміле, як і для каталізаторів SCR. З ними упорскування adBlue дозволяє знизити викиди у встановлених межах, а ось з бензиновими моторами справа поки що здається неясною. Навіть фільтра сажі недостатньо для того, щоб цей тип агрегату відповідав новому екологічному стандарту, тому необхідно шукати інші варіанти.

Новий каталізатор врятує бензинові двигуни

Саме тому AECC представила свою інноваційну систему, розроблену у співпраці з IPA (Міжнародною асоціацією платинових металевих груп). Він оснащений двома каталізаторами, розділеними на 2 і 3 ступені відповідно і здатними розщеплювати відокремлені частинки на дуже дрібні частини. На омологаційному етапі випробувань прототип VW Golf показав викиди оксидів азоту (NOx) на рівні 3-10 г/км, що набагато нижче за межу 60 мг/км стандарту Євро-6.

Ті ж тести проводилися за низьких температур – до -10 градусів, і результати були практично ідентичні результатам теплої погоди. Як автомобіль для випробувань використовувався Volkswagen Golf VIII eTSI, оснащений 1,5-літровим бензиновим турбомотором потужністю 150 к.с. та «м’яка» 48-вольтова гібридна система.

Свіжі новини

Схожі новини