HomeТехнологіїУсі нові автомобілі в ЄС тепер повинні мати технологію обмеження швидкості

Усі нові автомобілі в ЄС тепер повинні мати технологію обмеження швидкості

Всі нові автомобілі, які випускаються в ЄС, тепер повинні мати технологію Intelligent Speed ​​Assist (ISA). Сама технологія добре відома і пропонується рядом виробників, що спираються на GPS-карти та розпізнавання дорожніх знаків.

Проте досі система мала бути активована водієм, але після 6 липня, згідно з новими правилами ЄС, її буде активовано за умовчанням. Однак водій все ще має можливість відключити ISA на початку кожної поїздки.

Відповідно до нового загального правила безпеки ЄС виробники автомобілів можуть вибирати, як їхні системи повідомлятимуть водіїв про порушення обмеження швидкості. Опції включають звукові та вібраційні попередження, тактильний зворотний зв’язок через педаль акселератора та активне уповільнення автомобіля. Хоча б один з них повинен бути увімкнений, і всі вони можуть бути використані одночасно.

Системи ISA це перший крок до повністю автоматизованого управління швидкістю. У деяких містах Європи — наприклад, у Кельні (Німеччина), проте працює проект, який не дозволяє водіям перевищувати швидкісний режим у певних географічних зонах, а автомобілі керуються дистанційно.

На даний момент технологія ISA буде застосовуватися тільки до абсолютно нових моделей, випущених після 6 липня 2022 р. Нові автомобілі, які вже є у дилерів, повинні бути обладнані системою не пізніше липня 2024 р. Метою її використання є скорочення на 30% аварій на дорогах і на 20% смертей у них.

За даними Європейської ради безпеки на транспорті (ETSC), використання системи дозволить запобігти до 140 000 серйозних дорожньо-транспортних пригод до 2038 року. А її впровадження ще один крок до досягнення мети нульової смертності на дорогах до 2050 року.

Як працюють обмежувачі швидкості ISA?

Багато нових автомобілів тепер оснащені технологіями, необхідні автономного обмеження швидкості. Завдяки поєднанню камер для розпізнавання знаків швидкості, супутникової навігації та інтелектуального програмного забезпечення, автомобіль завжди «знає», де він знаходиться, з якою швидкістю він рухається і яке обмеження швидкості. Він може обмежувати потужність двигуна, щоб він не міг перевищити цю межу швидкості.

По суті це форма постійно включеного інтелектуального адаптивного круїз-контролю, який на даному етапі розробки можна відключити. Однак це необхідно робити перед початком кожної подорожі. В іншому випадку система автоматично активується кожного разу під час запуску двигуна та руху автомобіля. Крім того, систему можна відключити і при різкому натисканні на педаль, наприклад, для здійснення обгону.

Свіжі новини

Схожі новини