HomeАвтоспортДвигун Ferrari «Формули-1» продали на аукціоні за ціною авто

Двигун Ferrari «Формули-1» продали на аукціоні за ціною авто

Двигун F2003-GA із чемпіонського боліда Ferrari «Формули-1» продали на аукціоні. Силовий агрегат не містить поршнів, так що запустити його не можна. Проте «гоночний дух» снаряда Міхаеля Шумахера і Рубенса Баррікелло збережений — двигун не реставрувався і виглядає так, ніби щойно знятий з «формульної» Ferrari. Артефакт не дешевий: покупець заплатив 36 тисяч євро, що можна порівняти з ціною нового кросовера BMW X2.

На торги виставили двигун V10 об’ємом 3,0 літри від Ferrari F2003-GA зразка 2003 року. У тому сезоні Scuderia Ferrari у завзятій боротьбі виграла кубок конструкторів, а Міхаель Шумахер завоював свій шостий титул. Хто з пілотів і в яких перегонах виступав саме цим агрегатом аукціоністи не уточнили.

Атмосферний двигун розкручувався до 18 300 оборотів за хвилину і розвивав на піку 845 кінських сил. Однак послухати звук історичного двигуна Ferrari навряд чи вдасться — нутрощі демонтовані, хоча всі зовнішні атрибути від карбонового повітрозабірника до випускних колекторів на місці. Про відновлення можна і не мріяти: йдеться про історичний експонат і знайти оригінальні запчастини нереально.

Втім, робочий двигун від боліду Ferrari «Формули-1» коштує вдесятеро дорожче. Два роки тому на eBay продали двигун від менш успішного боліда Ferrari Tipo 044/1 зразка 1995 року, і за 760-сильний агрегат вдалося виручити 375 тисяч доларів.

Свіжі новини

Схожі новини