HomeАвтосвітAudi у Формулі-1, покупка SsangYong та Хайнань без ДВЗ

Audi у Формулі-1, покупка SsangYong та Хайнань без ДВЗ

Новини авторинку за тиждень

Audi у «королівській» формулі

Компанія Audi прийде у «Формулу-1» у 2026 році. Боліди з чотирма кільцями вийдуть на траси якраз, коли «королівські перегони» повинні перейти на силові установки нового покоління: підвищиться потужність електроприводу, двигун внутрішнього згоряння перейде на синтетичне паливо, а мотор-генератор MGU-H піде в історію.

Audi у Формулі-1, покупка SsangYong та Хайнань без ДВЗ

Розробкою свого боліда Audi займеться незалежно від спорідненої компанії Porsche, яка нещодавно також анонсувала програму F1. Одночасно з приходом до «королівської» формули Audi закриє проект гоночного прототипу класу LMDh.

SsangYong набуде господаря

Суд Сеула схвалив купівлю збанкрутілої компанії SsangYong корейським консорціумом на чолі з концерном KG Group, який в основному займається хімічною та сталевою промисловістю. Сума операції становитиме 700 млн доларів, консорціуму відійде 61% акцій SsangYong, а у володінні нинішнього власника індійської корпорації Mahindra & Mahindra залишиться менше 10%. Завершення угоди має відбутися восени, після чого на корейську компанію чекає реструктуризація.

Audi у Формулі-1, покупка SsangYong та Хайнань без ДВЗ

З кінця 2020 року SsangYong знаходиться під зовнішнім керуванням, але випуск автомобілів продовжується.

Mercedes продає завод у Росії

За інформацією видання Коммерсант, Mercedes-Benz продає свій підмосковний завод, який розпочав роботу в 2019 році, але з цієї весни знаходиться в простої. Підприємство «Мерседес-Бенц Мануфекчурінг Рус» на 80% належить головній компанії Mercedes-Benz AG, 20%, що залишилися, тримає російське СП «Даймлер КАМАЗ Рус».

Audi у Формулі-1, покупка SsangYong та Хайнань без ДВЗ

Найімовірніший покупець – дилерська компанія «Автодім», керівництво якої раніше заявляло про плани виробництва автомобілів. Але поки що інформація про угоду офіційно не підтверджена жодною зі сторін.

Найрозкішніший Navigator

Для китайського ринку розроблено розкішну версію позашляховика Lincoln Navigator – One.

Крім зовнішнього оформлення, новинка відрізняється від стандартного довгобазного Navigator шикарним салоном. За передніми сидіннями встановлена ​​перегородка, в яку вбудовані телевізор та чайний столик, а в задній частині розташовані лише два масивні крісла з електроприводом, вентиляцією та відкидними підставками для ніг. В обробці використані натуральна шкіра, алюміній та дерев’яний шпон.

Audi у Формулі-1, покупка SsangYong та Хайнань без ДВЗ

Випустять лише 30 таких машин за ціною 275 тис. доларів, тоді як базовий Lincoln Navigator коштує в КНР 169 тис. доларів.

Audi у Формулі-1, покупка SsangYong та Хайнань без ДВЗ

Батареї CATL: більше 1000 км на одній зарядці

Китайська компанія CATL анонсувала новий акумулятор для електромобіля Zeekr 001, з ним паспортна дальність ходу на одній зарядці перевищить 1000 км.

Акумулятор нової серії Qilin має щільність енергії 255 Вт∙ч/кг, що на 13% більше, ніж у осередків Panasonic 4680. Крім того, осередки встановлюються безпосередньо в корпус тягової батареї, без проміжної «упаковки» в окремі модулі, що дозволило вигадати місце для додаткових осередків. Заявлено, що перезаряджання акумулятора з 10% до 80% займе лише 10 хвилин.

Audi у Формулі-1, покупка SsangYong та Хайнань без ДВЗ

На електромобілях Zeekr 001 нові акумулятори Qilin з’являться вже наступного року.

Honda та LG: акумуляторний завод у США

Компанії Honda та LG Energy Solution оголосили про створення спільного підприємства у США для будівництва акумуляторного заводу потужністю 40 ГВт∙год на рік.

Audi у Формулі-1, покупка SsangYong та Хайнань без ДВЗ

Там випускатимуть літій-іонні батареї для електромобілів Honda та Acura, які призначені для ринку Північної Америки. Інвестиції становитимуть 4,4 млрд доларів, а старт виробництва заплановано на 2025 рік. При цьому розробка самих електромобілів поки що знаходиться на початковій стадії, а на першому етапі батарейні моделі Honda і Acura базуватимуться на платформі Ultium концерну GM.

Хайнань без ДВЗ

Провінція Хайнань на півдні Китаю першою в країні оголосила про плани відмовитися від автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння до 2025 року. На електротягу планується перевести весь державний транспорт, вантажівки та автобуси. А до 2030 року влада провінції має намір заборонити продаж будь-яких машин з бензиновими або дизельними двигунами. Також буде вжито заходів для обмеження експлуатації таких автомобілів.

Audi у Формулі-1, покупка SsangYong та Хайнань без ДВЗ

У першій половині 2022 року електромобілі зайняли 20% всього ринку КНР, ще приблизно 6% за гібридами, що заряджаються, – у сумі це близько 2,4 млн машин.

Свіжі новини

Схожі новини