HomeАвтосвітЧому Європа не може зупинити китайський імпорт

Чому Європа не може зупинити китайський імпорт

Китайські автовиробники поки не досягли великих успіхів у продажу електромобілів на європейському ринку, але експерти кажуть, що ситуація може змінитися в найближчі кілька років.

Найвідомішими китайськими брендами, що імпортують автомобілі на Старий континент, є Aiways, BYD, Great Wall та Nio. Кількість їхніх угод у Європі поки що невелика, але той факт, що місцеві покупці дуже задоволені китайськими машинами, додає оптимізму азіатам у цьому напрямку, повідомляє французька консалтингова компанія Inovev.

Дані показують, що частка автомобілів з Китаю на європейському ринку в даний час становить близько 5,8%. Але в міру того, як китайці все більше атакують, покращуючи характеристики своїх моделей, які стають доступнішими, у середньостроковій перспективі цей відсоток може значно зрости.

За даними аналітичної компанії Jato Dyamics, середня ціна європейського електромобіля зросла майже на 7000 євро з 2015 року до 55 821 євро. У США автомобілі зросли у ціні приблизно на 10 000 євро за цей період до 63 864 євро.

У Китаї навпаки – ціна падає з 66 819 до 31 829 євро, що нижче за ціну бензинових аналогів. В азіатській країні нижчі виробничі витрати в порівнянні з Європою, а також заробітна плата робітників складального виробництва.

Патрік Колер, виконавчий директор постачальника автомобілів Forvia, сказав: “Китай виробляє хороші автомобілі, і Європа не в змозі зупинити імпорт”. Перспективи світового попиту на автомобілі цього року непередбачувані, додає Колер. Це також залежатиме від війни в Україні, і конфлікт, що затягнувся, може призвести до «набагато похмурішого» сценарію.

Forvia є сьомим за величиною виробником автомобільних компонентів у світі. Компанія постачає запчастини багатьом китайським автовиробникам, у тому числі лідеру бюджетних електромобілів BYD.

Свіжі новини

Схожі новини