HomeАвтосвітFord продає один із своїх німецьких заводів китайцям

Ford продає один із своїх німецьких заводів китайцям

Американський автогігант Ford веде переговори з китайським виробником електромобілів BYD про продаж заводу в Німеччині, повідомляє Wall Street Journal із посиланням на джерела, знайомі з цим питанням.

За даними WSJ, йдеться про завод у Саарлуїсі на заході Німеччини, неподалік кордону з Люксембургом, де виробництво автомобілів має завершитися в 2025 році. Видання додає, що переговори поки що знаходяться на попередній стадії і зрештою можуть не призвести до угоди. Проте керівники Ford можуть вирушити до Китаю наступного тижня. Також повідомляється, що інтерес до заводу має 15 потенційних інвесторів, проте подробиць на цю тему немає.

При цьому агентство Reuters повідомило, що керівництво компанії Ford, яка випускає модель Focus на заводі з 2011 року, не відповіло на прохання прокоментувати інформацію. Фокус планується зняти з виробництва у 2025 році.

Причина переговорів із китайцями — зростання цін на електромобілі та прогнозоване уповільнення економіки США та Європи, які чинять тиск на автовиробників.

Декілька днів тому Ford повідомив, що має намір вирішити до середини лютого, скільки робочих місць буде скорочено в Європі, після оголошення про плани скоротити до 3200 робочих місць на заводі в німецькому місті Кельн. Загалом компанія намагається скоротити витрати на 3 мільярди доларів, щоб забезпечити потрібне фінансування для виробництва електромобілів.

Європейська експансія BYD розвивається із величезною швидкістю. Після представлення трьох нових моделей наприкінці 2022 року китайська компанія націлена на розвиток виробництва у Європі. Однак для цього потрібна готова виробнича база.

Свіжі новини

Схожі новини