HomeТехнологіїІнновації, які змінять автомобільну промисловість

Інновації, які змінять автомобільну промисловість

Автомобільні інновації справді важливі. Крім переходу на електрику виробники автомобілів та спеціалізовані компанії розробляють нові системи для підвищення безпеки та повсякденного життя. Від систем допомоги водієві до інформаційно-розважальних систем, що постійно розширюються, — список більш ніж великий.

І це не елементи, що стосуються тільки автомобільного світу, оскільки їхні програми іноді походять з інших областей або можуть бути застосовані в них. Журнал Time склав список нововведень, 9 з яких пов’язані з автомобільною промисловістю та, швидше за все, суттєво її змінять.

ABB Terra 360 – надшвидка зарядна станція

Інфраструктура для високошвидкісного заряджання в багатьох європейських країнах ще не розвинена, але швейцарська компанія ABB переконана, що дуже скоро ця проблема піде в минуле. Terra 360 – найшвидша зарядна станція у світі потужністю 360 кВт. На практиці він може забезпечити 100 км автономності лише за 3 хвилини, а «повний бак» займає в середньому лише 15 хвилин.

Aeva Aeries II – лідер майбутнього

На думку деяких експертів, технологія LiDAR – це майбутнє систем допомоги водієві. По суті, це «око», здатне виявляти об’єкти навколо автомобіля та надавати постійну інформацію електроніці автомобіля. З цієї бази було запущено проект Aeva під назвою Aeries II. Це як “LiDAR 2.0” – швидше і точніше при виявленні перешкод.

По суті, ця система відображає положення об’єктів у тривимірному форматі з полем зору в 120 градусів. Aeries II спирається на один чіп і має великий попит у виробників саме через свою структурну простоту.

BMW iX Flow – фарба, що змінює колір

Унікальний та схожий на хамелеона BMW iX дебютував на виставці CES у Лас-Вегасі у січні минулого року. Електричний позашляховик пофарбований спеціальним покриттям, яке може змінювати колір, залежно від ряду факторів. Хоча у BMW є лише чорні та білі відтінки, німецький виробник працював разом із тайванською компанією E Ink над створенням багатьох інших кольорів.

Крім естетики зміна кольору має дуже конкретну мету. Фактично, у разі жаркого клімату світліший колір зменшить поглинання тепла, що призведе до меншого споживання енергії акумулятора.

Ezee Rickshaw – Заміна батареї в Індії

Індія є однією з найбільш забруднюючих довкілля країн у світі і, здається, все ще далеко позаду на шляху до електрифікації. З цієї причини винахід компанії Power Global дуже важливий. eZee – це літій-іонний акумулятор, який можна встановити на багато триколісних велосипедів, представлених в індійських містах, і замінити в одному з кіосків компанії.

Rap Eco Motors, компанія, яка виробляє триколісні велосипеди, такі як Rickshaw, вже замовила 50 000 комплектів, які усунуть 3,7 мільйонів тонн викидів CO2 на рік.

Ford F-150 Lightning – масовий електричний пікап

Пікап, що найбільше продається у світі, став електричним у 2022 році. Фактично, цього року саме Ford F-150 Lightning є одним із найцікавіших електромобілів на американській арені, де пікапи завжди були еталонним сегментом.

За даними Time, запуск Lightning (продається за стартовою ціною близько 43 000 доларів, включаючи заохочення власників), дозволить швидше розширювати електричні моделі, полегшуючи перехід на автомобілі з батарейним живленням.

Lucid Air – електромобіль, який заряджається швидше

Американський седан пропонує величезну кількість нововведень. Доступний з вихідною потужністю від 487 до 1217 к.с., він може розганятися від 0 до 100 км/год всього за 2 секунди в дуже швидкій обробці Sapphire і має тотальний екран у салоні. Що, ймовірно, змусило Time включити його до списку найважливіших винаходів року, так це архітектура на 924 вольти.

Air – один із найефективніших електромобілів на ринку з максимальним запасом ходу 837 км за циклом EPA. Крім того, акумулятор ємністю 118 кВтг можна заряджати до 300 кВтг — поки жодному електромобілю не вдалося досягти такого рівня.

Qualcomm Snapdragon – гіперцифрова платформа

Цифрова архітектура, розроблена Qualcomm, найближчими роками стане основою для багатьох безпілотних автомобілів. Цифрове шасі поєднує ADAS, розважальні системи, кібербезпеку та всі бортові технології в одну платформу і адаптуватиметься до різних сегментів, від суперкарів Ferrari до електромобілів Renault.

Nextbase IQ – універсальний відеореєстратор

Представлена ​​на виставці CES у Лас-Вегасі, технологія Nextbase IQ – це набагато більше, ніж adashcam (камера, яку можна встановити на лобове скло та задню частину автомобіля для запису аварій). Крім загальних функцій камери (4K), IQ може записувати безліч інших даних — наприклад, відстань і швидкість, з якою інші транспортні засоби рухаються попереду і позаду автомобіля.

Крім того, вона працює як справжня система допомоги водієві, доповнена звуковим попередженням під час паркування та у разі екстреного гальмування. Nextbase може автоматично викликати допомогу у випадку інциденту, відправляючи місцезнаходження у служби екстреної допомоги, і може керуватися віддалено… навіть усно.

Наприклад, при виявленні злому власник може говорити через камеру та зупинити злодіїв. Нарешті всі записані відео автоматично завантажуються в хмару без необхідності використання спеціальних SD-карт.

Sono Sion – сонячна машина

Розроблений у Скандинавії, Sono Sion – це електромобіль, який (потенційно) не потребує підзарядки. Його секрет у 456 сонячних панелях, які можуть гарантувати від 112 до 245 км пробігу на тиждень. Однак, коли сонячної енергії недостатньо, акумуляторну батарею ємністю 54 кВтг можна заряджати постійним струмом до 75 кВт для загального запасу ходу 305 км. Усі 19 000 одиниць, запланованих до виробництва, вже зарезервовані у Німеччині за ціною близько 29 900 євро.

Свіжі новини

Схожі новини