HomeАвтосвітНайдорожчий Peugeot в історії продано за 1,5 мільйона доларів

Найдорожчий Peugeot в історії продано за 1,5 мільйона доларів

Унікальний Peugeot 402 Darl’mat Special Coupe з химерною зовнішністю вважається найдорожчим автомобілем французької марки та виставлений на аукціон Sotheby’s. Очікується, що автомобіль продадуть за 1,5 мільйона доларів, що є рекордом для французького бренду.

Peugeot 402 був флагманом французів у 1930-х роках. Усього було випущено близько 75 000 таких автомобілів, але лише шість із них отримали ексклюзивні кузови Darl’mat Special Coupe від ательє Portout. І лише троє з них дожили до наших днів.

Автомобіль має дуже незвичайний дизайн у стилі арт-деко. Образ розробив відомий дизайнер Жорж Пулен, який згодом став одним із лідерів французького руху Опору під час Другої світової війни. Автомобіль відрізняється елегантним дизайном з рельєфними поверхнями та великою кількістю хромованих елементів.

Найдорожчий Peugeot в історії продано за 1,5 мільйона доларів

Рідкісний екземпляр швидше стандартного Peugeot 402, оскільки його 2,0-літровий чотирициліндровий двигун доповнений механічним нагнітачем. Це збільшує його потужність до 73 к.с., а максимальна швидкість 125 км/год. 1938 року один із таких спортивних автомобілів виграв у своєму класі гонку «24 години Ле-Мана».

Цей конкретний автомобіль, збудований у 1938 році, був доставлений із Франції до США у 1970-х роках. Вона пройшла якісну реставрацію та перебуває у відмінному стані, неодноразово отримувала нагороди різноманітних вінтажних конкурсів.

У першій третині 20 століття було прийнято робити автомобілі на стандартних шасі великих виробників, але з унікальними кузовами. Цей Peugeot – одна з таких машин. Еміль Дарлмат володів успішним дилерським центром Peugeot після Першої світової війни. На початку 1930-х він почав співпрацювати із виробником кузовів Марселем Пурту. Спочатку в ініціативному порядку роблять оригінальні кузови, потім Peugeot офіційно постачає їм шасі для переробки.

Найдорожчий Peugeot в історії продано за 1,5 мільйона доларів

В 1936 Дарлмат побудував автомобіль на шасі 302, але з дволітровим двигуном від старшої моделі 402. Через два роки на базі останньої, полегшеної версії шасі 402 з 2,0-літровий двигун.

Представлений на продаж автомобіль став подарунком тодішньому голові гоночної команди Peugeot Альфреду Яуку. Автомобіль пережив війну і кілька разів переходив із рук у руки у Франції до початку 1970-х років, коли його відвезли за кордон до колекції доктора Вільяма О’Брайєна в Ріно, штат Невада. Остання реставрація автомобіля була у 2004 році.

Свіжі новини

Схожі новини