HomeАвтосвітPeugeot, Citroen та Opel відмовляються від своїх дилерів

Peugeot, Citroen та Opel відмовляються від своїх дилерів

З наступного року гігант Stellantis продаватиме автомобілі безпосередньо своїм клієнтам

Група Stellantis поступово ліквідує свою поточну систему дистрибуції в Європі та на практиці перетворить своїх нинішніх дилерів просто на точки доставки та обслуговування, повідомляє Reuters з посиланням на офіційне повідомлення самого концерну. Після злиття Fiat-Chrysler і Peugeot-Citroen група складається з 14 різних брендів, три з яких – Peugeot, Citroen і Opel – також входять до основних гравців на болгарському ринку.

За новою моделлю існуючі дилери матимуть “як мінімум рівний” їхньому поточному доходу, запевняє глава Stellantis по Європі Уве Хохгешурц. Згідно заяви Stellantis, група перейде на так звану «агентську» дистрибуцію модель, де вона продаватиметься безпосередньо кінцевим користувачам. Поточні дилери залишаться постачальниками автомобілів та послуг, але без юридичних контрактів з клієнтами. Однак це також серйозно змінить їхні джерела прибутку.

Stellantis уточнює, що зміна розпочнеться з чотирьох ринків – Австрії, Бельгії, Люксембургу та Нідерландів. «Інша Європа поступово піде за ними щодо впровадження нової схеми розподілу», — йдеться у повідомленні.

Більше року тому Stellantis оголосила про відміну всіх своїх поточних дилерських контрактів у Європі з червня 2023 року. Тепер операційний директор групи з європейських ринків Уве Хохгешурц заявив, що вона переходить до «стійкішої» моделі дистрибуції, від якої виграють усі партнери в мережі. Згідно з економічним моделюванням, проведеним Stellantis, дилери матимуть «принаймні рівні» поточні доходи, але піддаватимуться нижчим ризикам. Легкі вантажівки концерну перейдуть на нову схему з 1 січня 2024 року.

Свіжі новини

Схожі новини