HomeАвтосвітStellantis зобов'язали виплатити штраф у розмірі 300 мільйонів доларів

Stellantis зобов’язали виплатити штраф у розмірі 300 мільйонів доларів

Американському підрозділу Stellantis, який раніше називався Fiat Chrysler Automobiles, було наказано виплатити майже 300 мільйонів доларів після того, як компанія визнала себе винною у багаторічному судовому процесі. Звинувачення висунуто за фальсифікацію даних про викиди вихлопних газів більш ніж 100 000 автомобілів Jeep Grand Cherokee та Ram 1500 з 2014 по 2016 рік.

Fiat Chrysler Automobiles US раніше уклала угоду про визнання провини з Міністерством юстиції та погодилася виплатити штраф у розмірі 96,1 млн доларів та штрафи у розмірі 203,6 млн доларів, а тепер підрозділ Stellantis також засуджений до трьох років умовно. Уряд США зазначив, що Fiat Chrysler Automobiles US вже виплатила 311 мільйонів доларів як цивільні штрафи і більше 183 мільйонів доларів як реституцію більш ніж 63 000 осіб у рамках колективного позову, поданого ними.

Кримінальний штраф у розмірі 300 мільйонів доларів «є результатом вичерпного трирічного розслідування», заявив помічник генерального прокурора Тодд Кім.
Троє співробітників Fiat Chrysler Automobiles у США були звинувачені в змові з метою шахрайства та порушення Закону про чисте повітря та очікують суду. За версією звинувачення, вони навмисно встановлювали автомобілі пристрої для маніпулювання даними про вихлопні гази з метою фальсифікації результатів випробувань.

Врегулювання у розмірі 300 мільйонів доларів відбулося через п’ять років після того, як Volkswagen визнав себе винним у маніпулюванні даними про викиди, які торкнулися майже 600 000 автомобілів у США, внаслідок скандалу, відомого як Dieselgate. VW виплатив понад 30 мільярдів доларів як компенсацію. Викриття правопорушень Volkswagen посилило контроль за викидами, що зрештою вплинуло на кліматичні цілі країн з обох боків Атлантики.

Свіжі новини

Схожі новини