HomeАвтосвітЗаборона двигунів внутрішнього згоряння призвела до розколу між виробниками

Заборона двигунів внутрішнього згоряння призвела до розколу між виробниками

Заборона продажу нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння призвела до очікуваного розколу між виробниками. Одна з найбільших у світі компанія Stellantis оголосила про вихід з Асоціації автовиробників (ACEA) та організацію «Форуму свободи мобільності», перший випуск якого відбудеться наступного року.

Рішення Stellantis було оголошено особисто її генеральним директором Карлос Таварес. Він повідомив, що концерн продовжить дотримуватися екологічних зобов’язань, але водночас організовуватиме зустрічі фахівців у галузі технологій, наукових кіл, політики та науки.

Усі вони будуть об’єднані у Форум свободи мобільності та будуть віддані прийняттю рішень, заснованих на фактах. Їхньою метою стане забезпечення безпечної та доступної мобільності для суспільства, яке стикається з наслідками глобального потепління. Зустріч експертів стане місцем для дебатів, дотримуючись чотирьох ключових принципів: глобальне бачення, обговорення на основі фактичних даних, прозорість та повага серед учасників.

«Майбутні екологічні проблеми вимагають ефективного, комплексного і всеосяжного підходу, який включає всіх, хто хоче зробити свій внесок у створення сталої мобільності. Учасники зможуть зібратися разом для вирішення ключових питань, що впливають на декарбонізацію. “Доступ до чистої, безпечної та доступної мобільності для громадян у всьому світі перебуває під загрозою”, – сказав Таварес.

Глава Stellantis не назвав причин виходу з ACEA, але це, найімовірніше, пов’язано з намірами влади ЄС заборонити продаж нових автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння з 2035 року. Ця мета Брюсселя кілька разів зазнавала публічної критики. Таварес, який непохитний у тому, що електрифікація – це «політичне, а не промислове рішення».

Проте позиції ACEA сильно різняться. Наприклад, Mercedes-Benz, Volkswagen Group та Volvo вже оголосили про свою підтримку припинення продажів автомобілів із традиційним двигуном. Ford та Jaguar Land Rover зробили те саме.

Свіжі новини

Схожі новини