HomeАвтосвітГлава Stellantis очікує великих проблем з акумуляторами для електрокарів

Глава Stellantis очікує великих проблем з акумуляторами для електрокарів

На заході Future of the Car, організованому вчора Financial Times, глава Volkswagen Group заявив, що світові ще рано повністю переходити на електромобілі. І доки Діз був налаштований песимістично, на форумі виступив менеджер іншого автогіганта, бос Stellantis Карлос Таварес.

Перехід на електромобілі — великий виклик для галузі, тому що всі гіганти пройшли цей шлях, усіяний неясністю та підводним камінням. Підводні камені представлені багатьма факторами, насамперед пов’язаними із сировиною, акумуляторами та інфраструктурою, як ще раз наголосив Тавареш.

Дедалі гарячіша тема, яку генеральний директор Stellantis резюмував так: «Нам може не сподобатися спосіб отримання цієї сировини через кілька років». Пропозиція у промові, задумана як попередження автомобільного світу не повторювати помилок минулого.

За словами Тавареса, між 2025 та 2026 роками виникне серйозна проблема з постачанням акумуляторів через «голод» по акумуляторах з боку галузі, яка зараз різко орієнтована на електроенергію. Проблема через, повертаючись до первісної мови, також до сировини, оскільки португальський менеджер знову висунув на перший план проблему залежності Європи від Азії та Китаю зокрема.

Заява, яку також підтримали політики в Європі, продовжилася побоюваннями, що «з тією швидкістю, з якою всі зараз виробляють та будують, виробничі потужності акумуляторів, певно, перебувають на межі, щоб витримувати зміни на ринках». За словами Тавареса, необхідно зробити Європу незалежною: «Якщо в короткостроковій перспективі не буде постачання батарей, то виникне значна залежність західного світу від Азії. Це те, що ми можемо легко передбачити.

Насправді, західний світ рухається з будівництвом нових гіга заводів, саме для того, щоб «укоротити» ланцюжок постачання акумуляторів, що працюють на території, без необхідності завжди дивитися на схід. І здається, що проблеми із російським газом стали ще одним попередженням для промисловості.

Таварес бачить іншу, серйознішу проблему: «Що далі? Де чиста енергія? Де зарядна інфраструктура? Де сировина? Де геополітичні ризики постачання цієї сировини? Хто дивиться на повну картину цієї трансформації? Це питання, які менеджер задав у своєму виступі, щоб попередити не тільки галузь, а й національні адміністрації про необхідність підтримки енергетичного переходу автомобільного світу.

Ще однією ключовою проблемою акумуляторів буде вартість підтримки цін на електромобілі щодо доступних для всіх, щоб не «втратити» середній клас.

Свіжі новини

Схожі новини