HomeАвтосвітСерійний BMW ХМ, нове лого Citroen та відставка Aventador

Серійний BMW ХМ, нове лого Citroen та відставка Aventador

Новини авторинку за тиждень

BMW: серійний ХМ

BMW представила нову модель кросовера ХМ – серійний варіант епатажного концепт-кара 2021 року.

XM – знакова модель для компанії. По-перше, це лише друга оригінальна модель за всю 50-річну історію M-підрозділу: «цивільної» базової версії не буде. Першою такою машиною було середньомоторне купе BMW M1, яке випускали у 1978-1981 роках. По-друге, це перший M-гібрид в історії.

Серійний BMW ХМ, нове лого Citroen та відставка Aventador

Порівняно з концептом вигляд серійного ХМ став більш приземленим. І все одно цей автомобіль вирізняється серед інших моделей компанії. Серед незвичних елементів – розташовані один над одним патрубки випускної системи та одразу дві емблеми (нехай і намальовані) у верхніх кутах заднього скла – це пряме посилання до того самого BMW M1. Базові колеса мають діаметр 21 дюйм, але можна замовити 22- або 23-дюймові. Колісна база в 3105 мм така ж, як у BMW X7, але XM трохи компактніша і має лише два ряди сидінь. Довжина – 5110 мм, ширина – 2005 мм, висота – 1755 мм.

По інтер’єру XM уніфіковано з іншими BMW. На передній панелі – екран приладів діагоналлю 12,3 дюйма і мультимедіа-система з дисплеєм на 14,9 дюйма. Вже у базі є мультиконтурні передні крісла, проекційний екран та чотиризонний клімат-контроль. А другий ряд розробники називають M Lounge: тут багато місця для ніг, підігрів сидінь (включаючи підголівники) та розвинене підсвічування (100 світлодіодів). Об’єм багажника – від 527 до 1820 літрів.

Серійний BMW ХМ, нове лого Citroen та відставка Aventador

BMW XM ділить платформу з моделями X5/X6/X7, але еластокінематика шасі розрахована заново. Кросовер має адаптивну пружинну підвіску, плюс це перший M-автомобіль з активними стабілізаторами поперечної стійкості (актуатори працюють від 48-вольтової електромережі) та повнокерованим шасі. Спереду встановлені шестипоршневі гальма, ззаду однопоршневі.

Під капотом – новий двигун S68, що є еволюцією мотора V8 4.4 бітурбо, адаптовану для роботи в складі гібридної силової установки. У XM цей двигун має невисоке форсування: 489 к.с. та 650 Нм. Звичний для компанії 8-ступінчастий “автомат” теж доопрацьований: замість гідротрансформатора встановлено тяговий електромотор із віддачею 197 к.с. та 280 Нм. У піку гібридна система може видати 653 к.с. і 800 Нм, і це трохи більше, ніж у бензинових X5 M/X6 M Competition (625 к.с., 750 Нм).

Серійний BMW ХМ, нове лого Citroen та відставка Aventador

Вся електротехніка відноситься до сімейства eDrive п’ятого покоління, яке використовується у сучасних електромобілях BMW. Під підлогою салону встановлена ​​тягова батарея ємністю 29,5 кВт∙год (використовується тільки 25,7 кВт∙год), яка працює з напругою 317 вольт. Повної зарядки має вистачити на 82-88 км пробігу в електричному режимі, що дозволяє розганятися до 140 км/год. Зарядити акумулятор можна від розетки: зарядний пристрій має потужність 7,4 кВт.

Крім режиму Electric, силова установка має пресети Hybrid (стандартний) і eControl, в якому можна вибрати ступінь рекуперації і підтримувати рівень заряду батареї. Втім, за традицією M-моделей свої режими можна вибрати для трансмісії, шасі, кермового керування та гальм. Повний привід M xDrive тут такий же, як у інших великих “емок”, – з муфтою підключення передньої осі та активним заднім диференціалом.

Гібрид вийшов важким: 2785 кг у спорядженому стані, тоді як бензиновий X6 M Competiton на 390 кг легший (2395 кг). Не дивно, що за динамікою XM програє своєму родичу: розгін до сотні займає 4,3 секунди замість 3,8 секунди. Максимальна швидкість обмежена: 250 км/год або 270 км/год із пакетом M Driver’s Package, хоча X6 M з такою опцією може набрати 290 км/год.

Серійний BMW ХМ, нове лого Citroen та відставка Aventador

Втім, вже наступного літа вийде потужніший гібрид XM Label Red. Звичну приставку Competition йому стали використовувати з міркувань маркетологів. У такого кросовера бензиновий V8 видаватиме 585 к.с. та 750 Нм, а загальна віддача гібридної системи досягне 748 к.с. та 1000 Нм. Вже навіть оголошено ціну у США: 185 тис. доларів.

Базовий BMW XM буде коштувати від 159 тисяч доларів, тоді як ціни на X6 M починаються зі 114 тис. доларів. Випускати XM стануть на тому заводі в США, де роблять кросовери BMW від X3 до X7. Старт виробництва запланований на грудень, а у продажу машини з’являться наступної весни. Ключовими ринками, окрім Штатів, названо Китай та Близький Схід.

Citroen: нове лого

Citroen оновив свій логотип за спорідненою маркою Peugeot. Подвійний шеврон, зрозуміло, збережено: цю стилізацію шевронної зубчастої передачі вигадав сам Андре Сітроен, і французька компанія використовувала її протягом усієї своєї історії. Але лого стало набагато простіше.

Для Citroen це вже десятий варіант емблеми. Однак нова версія практично повторює оригінальний логотип 1919: подвійний шеврон знову зроблений з прямих ліній і поміщений в овал. Загравання з тривимірністю та дорогими матеріалами залишилися в минулому, новий логотип має «плоску» графіку та позбавлений хрому, а тому виявиться простіше та дешевше у виготовленні.

Серійний BMW ХМ, нове лого Citroen та відставка Aventador

Найближчим часом нова емблема з’явиться на сайтах марки, фірмових брошурах, фасадах дилерських центрів, аксесуарах, сувенірних виробах і так далі. Основним кольором лого стане сірий, але також буде використано синій та червоний. Одночасно змінено і фірмовий шрифт. На серійних моделях Citroen овальна емблема з’явиться лише у середині 2023 року.

Прощавай, Aventador!

Випущено останній суперкар Lamborghini Aventador, з яким для компанії завершилася ера суто бензинових 12-циліндрових моделей. Модель наступного покоління хоч і збереже мотор V12, але матиме гібридну доважку.

Серійний BMW ХМ, нове лого Citroen та відставка Aventador

Фінальний Aventador LP 780-4 Ultimae Roadster блакитного кольору вирушить до замовника зі Швейцарії. З 2011 року випущено 11 465 суперкарів флагманського сімейства Aventador, включаючи всі різновиди та спецверсії, причому 85% машин зазнали персоналізації в рамках фірмової програми Ad Personam. Тираж моделі виявився більшим, ніж у всіх попередніх 12-циліндрових Lamborghini разом узятих: наприклад, Murcielago знайшов 4099 покупців, а Diablo – 2884.

Свіжі новини

Схожі новини