HomeАвтосвітСтали відомі улюблені автомобілі Єлизавети ІІ

Стали відомі улюблені автомобілі Єлизавети ІІ

Єлизавета II відома як своїм довгим перебуванням на престолі (з 6 лютого 1952 року), а й любов’ю до автомобілів. Також покійна королева любить керувати машиною на самоті. Вона навчилася керувати машиною під час Другої світової війни, коли служила в жіночому допоміжному територіальному корпусі. Пристрасть до водіння настільки велика, що Єлизавету II часто можна побачити за кермом навіть у похилому віці, ігноруючи застереження лікарів.

І все ж – які найвражаючі автомобілі покійної королеви запам’ятаються? Список, безперечно, дуже довгий, включаючи як класичні, так і сучасні автомобілі. Ось деякі з найвідоміших і найцікавіших з них.

Державний лімузин Bentley

Стали відомі улюблені автомобілі Єлизавети ІІ

Безперечною перлиною в колекції автомобілів британської королеви є зроблений на замовлення Bentley лімузин. Він був подарований Її Величності у 2002 році з нагоди 50-річчя її сходження на престол. Усього було виготовлено дві таких машини, і обидві вони вирушили до гаража Букінгемського палацу. Вартість кожного становить близько 10 мільйонів фунтів стерлінгів. Цей королівський лімузин довший і вищий за розкішний седан Bentley Arnage.

State Limousine має броньований кузов двоколірного забарвлення – чорний дах та бордова нижня частина. А також двері, що широко відкриваються, що дозволяли королеві входити і виходити, не знімаючи капелюха, і сидіння, зроблені спеціально під параметри Єлизавети II.

Коли Її Величність перебуває в машині, фірмовий талісман Bentley на капоті замінюється статуеткою Святого Георгія, який вбиває змію, – особистого символу королеви Великобританії. Незважаючи на потужний 6,75-літровий бітурбований бензиновий двигун V8 від Arnage R, що видає 400 сил, королівський лімузин, як правило, їздить у режимах, що щадять, а на урочистих заходах рухається із середньою швидкістю 14 км/год. Він використовувався королевою для її щотижневої подорожі до церкви.

Range Rover State Review

Стали відомі улюблені автомобілі Єлизавети ІІ

Одна з найулюбленіших автомобільних марок Єлизавети II – Land Rover. Кажуть, що за час свого правління вона придбала понад 30 позашляховиків цього виробника, і найчастіше королева їздить флагманом марки Range Rover. Спеціально для неї зробили автомобіль без даху, що дозволяє Її Величності вітати оточуючих під час подорожі.

Королева отримала позашляховий кабріолет State Review у подарунок від Range Rover у 2015 році на знак визнання її прихильності до продуктів компанії. Спеціальна королівська версія базується на моделі четвертого покоління в розширеній базовій версії. Він рухається гібридним агрегатом, що включає 3,0-літровий турбодизель і електродвигун, а також 8-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Потужність 340 к.с.

Позашляховик був розроблений спеціалістами підрозділу Land Rover SVO. Автомобіль був вперше використаний під час візиту Її Величності до Кардіффа, де були представлені нові кольори Королівського валлійського полку.

Land Rover Defender

Стали відомі улюблені автомобілі Єлизавети ІІ

Одним із найулюбленіших автомобілів Єлизавети II є брутальний Defender. Культовий позашляховик з бортовою платформою вже давно став одним із символів Британії, і протягом багатьох років королеву та її покійного чоловіка принца Філіпа часто можна було побачити за кермом одного з них у їхніх маєтках Балморал та Сандрінгем, а також у великому Віндзорському парку.

Одна з найвідоміших машин цієї моделі, яку використовує Єлизавета II, випущена в 2002 році і була побудована спеціально для її Величності. Взагалі, теплі відносини Єлизавети II з маркою Land Rover сягають 1948 року, коли Land Rover представив на вечірці королеви – короля Георга VI – 100-й серійний позашляховик.

Через три роки король вручив британському виробнику спеціальну нагороду, показавши, що королівська сім’я цінує цей бренд. Насправді нею було нагороджено лише дві автомобільні марки — Land Rover та Jaguar. А цього року на ознаменування 70-річчя сходження Єлизавети II на престол Land Rover подарував їй новий Defender 130.

Daimler Super V8 LWB

Стали відомі улюблені автомобілі Єлизавети ІІ

Ще один особливий автомобіль, яким скористалася королева, – розкішний седан Jaguar Daimler V8 Super LWB. Він з’явився в гаражі Букінгемського палацу в 2001 році і на три роки став засобом пересування Єлизавети II територією Віндзорського замку. Вона часто їздить цією машиною, коли їде на зустріч із друзями. Машина має сигнальне обладнання із синіми вогнями, а також прямий зв’язок із МВС та прем’єр-міністром.

Седан представлений у модифікації з довгою базою у фірмовій кольоровій гамі British Racing Green. За центральним підлокітником передбачено висувний «тримач» спеціально для сумочки Єлизавети II. Перед тим, як увійти до гаража Її Величності, цей Jaguar Daimler V8 Super LWB пройшов спеціальні випробування протягом 4000 км. За три роки Єлизавета II проїхала на ньому ще 18 000 км, а восени 2013 року автомобіль продали з аукціону за 43 360 фунтів стерлінгів.

Універсал Jaguar X-Type

Стали відомі улюблені автомобілі Єлизавети ІІ

У гаражі королеви Єлизавети II також є багато простих та простих автомобілів, які часто можна побачити на дорогах Великобританії. Серед них універсал Jaguar X-Type кольору British Racing Green. Королівська сім’я купила цей автомобіль у 2009 році, щоб їздити територією Віндзорського замку.

Під капотом автомобіля знаходиться бензиновий двигун 3.0 V6 потужністю 231 л. Він використовувався королівською сім’єю протягом 7 років, після чого також продали з аукціону. Автомобіль знаходиться в ідеальному стані, оскільки він проїхав лише 12 200 км, а новий власник заплатив 15 000 фунтів стерлінгів.

Свіжі новини

Схожі новини