HomeАвтосвітУ Німеччині можуть відкликати 10 млн дизельних автомобілів

У Німеччині можуть відкликати 10 млн дизельних автомобілів

Адміністративний суд Німеччини у місті Шлезвіг виніс рішення на користь екологічної неурядової організації Deutsche Umwelthilfe (DUH) проти Федерального агентства автомобільного транспорту (KBA) у справі, що переглядає історію скандалу з дизельним двигуном Volkswagen і потенційно може призвести до відкликання до 10 млн автомобілів.

Справа стосується автомобілів з 4-циліндровим дизельним двигуном Volkswagen EA 189, у яких було виявлено, що дані про викиди маніпулюються механізмом.

KBA затвердило виправлення програмного забезпечення для транспортних засобів у 2016 році, але DUH заявило, що оскільки пристрій для обмеження викидів залишився в автомобілі, автомобілі все одно можуть викидати більше забруднюючих речовин, ніж дозволено німецькими правилами. В результаті, незважаючи на те, що вони були «відремонтовані» відповідно до стандартів KBA, автомобілі «як і раніше могли викидати надмірну кількість оксиду азоту», забруднювача, який серйозно впливає на здоров’я людини.

У 2018 році DUH подав позов проти KBA з метою відкликання схвалення VW Golf Plus TDI, оснащеного дизельним двигуном EA 189 EU5. Наразі неурядова організація оголосила, що суд виніс рішення на її користь і відкликав схвалення програмного патчу.

Як повідомляє Reuters, Volkswagen заявив, що зачекає на отримання від суду повних причин, перш ніж приймати рішення про наступні кроки. Автовиробник навряд чи буде єдиним, кого торкнеться цього рішення. DUH кажуть, що, за їхніми оцінками, на дорогах Німеччини стоять мільйони дизелів від низки автовиробників, на яких досі встановлено читерський пристрій.

В результаті заплановані судові процеси за участю BMW, Mercedes та інших дизелів Volkswagen, і в разі успіху може знадобитися відкликання до десяти мільйонів автомобілів, дозволених KBA, заявила неурядова організація.

Суд Європейського Союзу в листопаді минулого року підтримав право екологічних організацій вживати аналогічні дії проти дозволів на транспортні засоби в ЄС на підставі справи DUH, яка спочатку була відхилена Адміністративним судом Шлезвіга у 2017 році.

“Це рішення має фундаментальне значення, тому що воно може бути застосоване безпосередньо до всіх інших транспортних засобів з пристроями злому”, – сказав Ремо Клінгер, адвокат, який представляє DUH у цих судових процесах. – Тому ми закликаємо KBA відкликати постраждалі автомобілі всіх виробників та переобладнати їх. Інакше ми подамо до суду на всіх».

Свіжі новини

Схожі новини