HomeАвтосвітРекорд з електромобілів та Mercedes пішов з Росії

Рекорд з електромобілів та Mercedes пішов з Росії

Новини автомобільного ринку за тиждень

Електромобілі у світі: йдемо на рекорд!

Світовий продаж електромобілів може досягти рекордного максимуму за підсумками поточного року, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство (МЕА). При цьому аналітики наголошують на необхідності вжити більш активних заходів в інших секторах, щоб досягти цілей за нульовими рівнями викидів до 2050 року.

У щорічній доповіді МЕА Tracking Clean Energy Progress говориться, що світовий продаж електромобілів у 2021 році збільшився вдвічі, до 6,6 млн одиниць, склавши близько 9% автомобільного ринку. 2022 року продажі, як очікується, досягнуть нового максимуму, склавши 13% від загального обсягу продажів легкових автомобілів, передає агентство «Інтерфакс».

За підсумками першого півріччя 2022 року світовий продаж автомобілів з підзарядкою від мережі збільшився на 57% і склав 4 млн 161 тис. одиниць, у тому числі 3,05 млн чистих електромобілів і 1,11 млн гібридів, свідчать дані порталу EV-volumes. У результаті їхня загальна частка на світовому авторинку збільшилася з 6,3% у першому півріччі 2021-го до 12% за січень–червень 2022 року.

За даними МЕА, виробники електромобілів можуть виконати цілі, поставлені на 2030 рік, у рамках плану досягнення нульового рівня викидів до 2050 року. Тим часом агентство зазначає, що ситуація із продажем електромобілів «ще не є світовим феноменом». «Продажі в країнах, що розвиваються, йдуть повільними темпами у зв’язку зі зростанням вартості купівлі та недоліком інфраструктури для зарядки електромобілів», – йдеться у дослідженні агентства.

Крім того, аналітики МЕА очікують, що темпи зростання продажів електрифікованих автомобілів у найближчій перспективі сповільняться у зв’язку зі зростанням цін на самі машини, що спричинене подорожчанням сировини для виробництва тягових акумуляторів.

Згідно зі звітом, МЕА має в своєму розпорядженні три сценарії розвитку галузі електротранспорту. Відповідно до сценарію вжитих заходів до 2030 року у світі налічуватиметься 200 млн електромобілів, а їхня частка у загальних продажах авто складе 20%. За сценарієм реалізації оголошених планів, кількість машин на електродвигуні до 2030 року досягне 270 млн одиниць, а частка у продажах – 33%. За найоптимістичнішим сценарієм – реалізації плану досягнення вуглецевої нейтральності, до 2030 року у світі налічуватиметься близько 350 млн електрокарів, які частка становитиме 60%.

“М’який” Euro-7

Екологічний стандарт Euro-7, розробка якого триває вже чотири роки, виявиться м’якшою, ніж передбачалося.

Як повідомляє видання Politico, у розпорядженні якого з’явився попередній документ про введення нових економів, Єврокомісія не стала змінювати цільові показники викидів CO2 для нового стандарту, зберігши їх на рівні чинних норм Euro-6d. Це дозволить автовиробникам заощадити величезні кошти на модернізацію двигунів внутрішнього згоряння, від яких Європа все одно хоче відмовитись до 2035 року. Проте стандарт Euro-7 міститиме посилення інших норм. Нові норми буде опубліковано 9 листопада.

Кнопки повертаються!

Volkswagen оголосив про повернення аналогових кнопок на кермі.

Декілька років тому німецький концерн почав стрімко відмовлятися від звичних кнопок на користь сенсорних панелей, і зараз такими сенсорами комплектуються майже всі моделі для ринків Європи та Китаю. Але виявилося, що покупцям така інновація не сподобалася, тому Volkswagen прислухався до скарг і вирішив повернути звичайні кнопки на спицях керма. Швидше за все, цю зміну приурочать до планових рестайлінгів існуючих моделей.

Рекорд з електромобілів та Mercedes пішов з Росії

Tesla: свіже оновлення ПЗ

Tesla випустила черговий пакет оновлень програмного забезпечення (2022.40.1) для проданих електромобілів.

Найважливіше нововведення – підвищення потужності зарядки від терміналів постійного струму завдяки оптимізованому управлінню системою терморегуляції батареї. Серед інших обновок — іконки радіостанцій у меню системи мультимедіа, можливість налаштування центрального замку (відмикає всі двері або тільки водійську), а також поєднання охоронних режимів Sentry Mode та Dog Mode (використовується, якщо в салоні залишився вихованець).

Рекорд з електромобілів та Mercedes пішов з Росії

Mercedes йде з Росії

Mercedes-Benz продає всі російські активи та йде з ринку Росії.

Як повідомив Мінпромторг РФ, після завершення всіх погоджень новим власником російського підрозділу німецького бренду стане дилерська компанія “Автодім”. Умови угоди поки що не розкрито. На кінець 2021 року Mercedes оцінював російські активи у 2 млрд євро, але тепер їх буде продано набагато дешевше, якщо не «за рубль». За попередньою інформацією, Автобудинку перейде як автоскладальний завод у Підмосков’ї, так і московський офіс Mercedes-Benz із власним дилерським центром.

Автобудинок має намір продовжити сервіс автомобілів Mercedes, проданих у Росії, а також забезпечити працездатність підмосковного заводу. Він був запущений у 2019 році, але з цієї весни простоює. Підприємство обійшлося німецькому концерну в 250 мільйонів євро та розраховане на виробництво 25 тисяч автомобілів на рік за повним циклом (зі зварюванням та забарвленням кузовів). Тут випускали седани E-класу, а також кросовери GLC, GLE та GLS. Згодом Автобудинок за підтримки Мінпромторгу вибере нового технологічного партнера для організації виробництва: швидше за все це буде китайський автобренд. До речі, керівництво російської компанії раніше заявляло про плани організації виробництва автомобілів.

Рекорд з електромобілів та Mercedes пішов з Росії

Mercedes-Benz став четвертим автовиробником, який ухвалив рішення про повне згортання роботи в Росії: насамперед це зробили General Motors, Renault, Nissan та Ford. Mercedes постачав нові автомобілі ще в СРСР, а в Москві навіть була офіційна станція технічного обслуговування! У 1994 році концерн Mercedes-Benz Group AG став першою іноземною автомобільною компанією, яка заснувала на території РФ дочірнє підприємство АТЗТ “Мерседес-Бенц Автомобілі”, яке працювало досі.

Stinger перед відставкою

Ліфтбек Kia Stinger готується до відставки: за інформацією корейських ЗМІ, виробництво буде припинено у квітні 2023 року.

Рекорд з електромобілів та Mercedes пішов з Росії

Stinger так і не став популярним: навіть у рідній Кореї, де найвища лояльність покупців до місцевого автопрому, за перші дев’ять місяців цього року продано лише 1499 таких машин. У США за цей же час продано 7 тисяч Stinger, а в Європі – близько 650 екземплярів. Спадкоємця у Kia Stinger не буде.

Свіжі новини

Схожі новини