HomeЛайфхакиМКПП – кілька порад новачкам

МКПП – кілька порад новачкам

Частка автоматичних коробок постійно збільшується і в багатьох країнах світу значно перевищує частку механічних коробок передач. Однак у нашій країні, враховуючи старіший автопарк, як і раніше, поважають ручні швидкості і саме тому ми зараз розповідаємо вам про деякі особливості механічної трансмісії та особливо про керування нею.

Більшість механічних коробок доступні з 5 або 6 швидкостями, плюс, звичайно ж, задній хід. Педаль зчеплення також використовується для перемикання передач. У більшості автомобілів використовується сухе однодискове зчеплення: це два сусідні диски і т.з. визвольний табір.

Первинний вал коробки передач входить до пазової муфти по центру ведучого диска, при цьому поверхні маховика двигуна, провідного диска та натискного диска щільно прилягають один до одного. Це забезпечує передачу моменту, що крутить, від двигуна до коробки передач.

Коли ми вичавлюємо педаль зчеплення, вичавний підшипник впливає на листові пружини і двох дисків розчіплюються, тобто. вхідний вал від’єднується від маховика – нічого не пов’язує двигун і коробку передач, а це означає, що ви можете перемикати передачі або перемикатися на “нейтральний”. Коли ми відпускаємо педаль зчеплення, вичавний підшипник перестає тиснути на пружини, і диски знову закриваються. Якщо важіль механічної коробки знаходиться в нейтральному положенні, транспортний засіб не може керуватися тяговим двигуном.

Чи варто вичавлювати зчеплення під час запуску двигуна, поєднаного з МКПП?

Думки з цього приводу розходяться, але краще перестрахуватися – тобто так, воно того варте. Це полегшить запуск джерела живлення. Ви запитаєте чому? З тієї простої причини, що моторне масло після тривалого простою густіє, що ускладнює обертання колінчастого валу. Щоб полегшити ці муки, ще треба підтягнути зчеплення. Таким чином ми відключимо редуктор, а разом з ним і карданний вал.

Як тільки ви почнете працювати як зі зчепленням, так і з шестернями, ви повинні знати про деякі т.зв. середні значення.

Наприклад, 1-а передача призначена для рушання з місця, тобто. не використовується для активної їзди: швидкість від 0 до 20 км/год.

2-а передача – розгінна, використовується для руху на малих швидкостях від 20 до 40 км/год.

Перехід на передачу 3 відбувається, коли необхідно розігнатися з 40 до 60 км/год.

4-а передача підходить для швидкостей від 60 до 80 км/год.

А 5-та та 6-та передачі зазвичай для руху понад 80 км/год. Знову повторимося, це не аксіома, а середні показники.

Задня передача, скажімо так, є особливо чутливою, тому при її використанні потрібно бути обережним. Для руху заднім ходом рекомендується, щоб автомобіль знаходився в стані спокою.

Конструкція МКПП така, що під час руху первинний та вторинний вали обертаються у певному напрямку. Щоб увімкнути задню передачу, вали повинні почати обертатися у протилежному напрямку, а це важко, майже неможливо зрушити.

Увімкнення задньої передачі автомобіля з «механікою» можливе лише за повного гальмування, але не під час руху. Ви повинні мати на увазі, що задня передача механічної коробки не має синхронізатора, тому при його включенні ви чуєте дивний звук, який не повинен вас турбувати.

Стоянка

На відміну від АКПП, «механіка» не має, скажімо, окремої «паркувальної» передачі. Тому водії використовують комбіновану схему – включена передача і механічне гальмо стоянки або одне з двох. Вони ніби доповнюють одне одного.

У разі відмови стоянкового гальма блок живлення не дозволить колесам обертатися. Краще не залишати машину в нейтральному положенні і без гальма стоянки, особливо там, де є ухил. Щоб ваш автомобіль залишався нерухомим на швидкості, краще використовувати першу передачу.

Інша справа, що використання гальма стоянки при тривалій стоянці не завжди ефективно. Наприклад, у холодну пору року він може замерзнути. Тож залишається довіритися перевіреному методу – включеній передачі.

Свіжі новини

Схожі новини