HomeЛайфхакиЩо ще повинні зробити водії, поки прогрівається авто в зимку

Що ще повинні зробити водії, поки прогрівається авто в зимку

Крім двигуна є й інші агрегати та системи, про які водію необхідно дбати.

Відповідь на головне запитання «чи потрібно прогрівати машину під час морозу» давно відома — так, обов’язково. А ось що ще потрібно зробити, поки двигун не вийшов на робочу температуру, знають лише деякі.

При різкому зниженні температури хімічні процеси в акумуляторі уповільнюються, що може призвести до так званого «сплячого режиму». Іншими словами, є більша ймовірність того, що електричні характеристики батареї знизяться майже вдвічі. Тому перед запуском двигуна рекомендується включити споживачі енергії. Найпростіше активувати мигалки, які допоможуть відновити робочі електрохімічні процеси акумулятора.

Таким чином, вони дадуть трансмісії хороший імпульс потужності. І лише після цього можна запускати двигун. Якщо автомобіль обладнаний механічною коробкою передач, то незайвим буде повністю вичавити педаль зчеплення, що слід зробити до запуску двигуна. Таким чином, запуск силового агрегату буде здійснюватися без порушення трансмісійних валів і буде знято додаткове навантаження як з самої коробки, так і зі стартера.

Оскільки в цьому випадку використовується менше електроенергії, набагато простіше запустити акумулятор, перевіривши стартер. Іншими словами, це збільшує ресурс його роботи та одночасно страхує водія від швидкої розрядки акумулятора.

У разі роботи АКПП на морозі її компоненти та масляну рідину необхідно попередньо прогріти, акуратно перемикаючи режими руху при натиснутій педалі гальма. Тобто доти, доки машина стоїть на місці. Кілька секунд на кожен режим – від D до R – буде достатньо.

При двигуні обов’язково потрібно дати автомобілю деякий час попрацювати на холостому ходу — хоча б до падіння обертів. І тільки потім рекомендується від’їхати, оскільки це має бути без форсування двигуна, тобто рух має бути на невеликій швидкості. Після того, як двигун прогріється до робочої температури, можна робити різкі прискорення. Зазвичай вона становить від 75 до 105 градусів.

Свіжі новини

Схожі новини