HomeТехнологіїНайнебезпечніші помилки водіїв із сучасними автомобілями

Найнебезпечніші помилки водіїв із сучасними автомобілями

Більшість водіїв зізнаються, що надто довіряють автоматизованим системам

Часткова автоматизація є постійною частиною обладнання сучасних нових автомобілів. Але ця технологія може стати небезпечною — і, можливо, смертельною через неправильне використання водіїв. Про це йдеться у новому дослідженні Страхового інституту безпеки дорожнього руху (IIHS).

Експерти інституту кажуть, що водії, які регулярно використовують часткову автоматизацію, надто часто ставляться до своїх автомобілів так, якби вони були повністю безпілотними. Це означає, що вони з більшою ймовірністю будуть їсти, писати повідомлення та робити інші потенційно небезпечні речі, перебуваючи за кермом.

В рамках дослідження було опитано близько 600 водіїв, які використовують три види часткової автоматизації. Для кожної з цих технологій великий відсоток водіїв зізнався у виконанні дій, не пов’язаних з кермом, при використанні часткової автоматизації.

Крім того, 53% користувачів Super Cruise, 42% користувачів автопілота та 12% користувачів ProPILOT Assist зізналися, що використовують свої транспортні засоби так, якби вони були повністю автономними.

Як відомо, типова система часткової автоматизації має дві функції, призначені для допомоги водіям під час руху шосе. По-перше, це адаптивний круїз-контроль. Ця технологія допомагає автомобілю підтримувати задану швидкість при уповільненні та прискоренні, щоб підтримувати задану дистанцію до автомобіля, що йде попереду.

Другий – підтримка руху у центрі смуги руху. Ця технологія використовує підтримку кермового керування, щоб утримувати автомобіль у середині смуги руху. Більш просунуті системи можуть виконувати зміну смуги руху та інші маневри. І хоча ці технології можуть забезпечити безпеку водіїв, вони можуть мати неприємні наслідки, коли водії очікують від них надто багато.

«Жодна з існуючих систем не призначена для заміни водія-людини або забезпечення безпеки для водія під час виконання інших дій, які відволікають його увагу від дороги. Випробування на треку та реальні аварії надали переконливі докази того, що сучасні системи часткової автоматизації важко розпізнають та реагують на багато поширених дорожніх ситуацій та характеристик дороги», — йдеться у повідомленні IIHS.

Найнебезпечніші помилки водіїв із сучасними автомобілями

Дані ясно показують, що водії, які використовують ProPILOT Assist, набагато рідше розглядають свої автомобілі як самоврядні, ніж ті, хто використовував дві інші системи часткової автоматизації.

На думку експертів, цьому може бути кілька можливих причин, у тому числі той факт, що хоча більшість власників Super Cruise та Autopilot – чоловіки, розподіл власників ProPILOT більш збалансований між чоловіками та жінками. Вік також може грати роль: більшість власників Super Cruise старше 50 років, а багато власників Autopilot молодше.

Свіжі новини

Схожі новини