HomeТехнологіїIoniq 5 тепер може рухатись боком, як краб

Ioniq 5 тепер може рухатись боком, як краб

Корейський виробник Hyundai представив прототип Ioniq 5, який може рухатися по діагоналі та бокам, а також обертатися на 360 градусів. Все це відбувається завдяки інноваційній технології Hyundai Mobis, яка дозволяє колесам повертатись на 90 градусів.

Інженери Hyundai Motor Group обмірковували цю ідею понад п’ять років. Вперше він був показаний на виставці CES 2018 і з того часу технологія постійно розвивається. Восени 2021 року був представлений модуль e-corner, що поєднує системи кермового управління, гальмування, підвіски та приводу у кожному колесі. Планується запустити його до серійного виробництва у 2023 році.

Hyundai Mobis продемонстрував роботу електронного куточка на прототипі Ioniq 5. Модулі встановлені на всі чотири колеса, що забезпечує кросоверу неперевершену маневреність у обмежених умовах.

Ioniq 5 тепер може рухатись боком, як краб

На відео показаний “крабовий” режим руху, коли всі чотири колеса повертаються на 90 градусів. Це дозволяє машині рухатися з боку на бік, а не тільки вперед і назад. З цим режимом паралельне паркування більше не є проблемою.

Функція “нульового повороту” дозволяє автомобілю повертатися на місці після того, як колеса повернуться приблизно на 45 градусів. Крім того, Hyundai Ioniq 5 може рухатися по діагоналі, як електромобіль GMC Hummer, коли всі чотири колеса знаходяться під кутом 45 градусів.

Існує також функція повороту, коли передні колеса дивляться прямо вперед, а задні колеса повертаються на 90 градусів. Це схоже на функцію “нульового повороту”, хоча в цьому випадку радіус повороту трохи більший.

Свіжі новини

Схожі новини